Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր ՀՀ կառավարությունը թույլատրել է “Ամստեր Ֆլաուերս” եւ “Նուբարաշենի թռչնաբուծական ֆաբրիկա” ընկերություններին 3 տարով հետաձգել մաքսային մարմինների կողմից հաշվարկված ավելացած արժեքի հարկի գումարների վճարման ժամկետը:
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանն ասել է, որ 2011թ-ի ընթացքում այս ընկերությունները նախատեսում են 300 մլն դրամը գերազանցող սարքավորումների ներմուծում իրականացնել:
“Ամստեր Ֆլաուեր”-ը հայ-հոլանդական համատեղ ձեռնարկություն է եւ պատրաստվում է շուրջ 1.5 մլն եվրո ներդրումներ իրականացնել Հայաստանում ժամանակակից ջերմոցային համալիրի կառուցման նպատակով:
“Նուբարաշենի թռչնաբուծական ֆաբրիկան” նոր հոսքագիծ է ներկրելու` ներդրումների ընդհանուր ծավալը կկազմի 1.1 մլն. եվրո:

Ереван/Медиамакс/. Правительство Армении разрешило сегодня компаниям «Амстер Флауерс» и «Нубарашенская птицефабрика» продлить на 3 года сроки уплаты рассчитанного таможенными структурами налога на добавочную стоимость.
Министр экономики Армении Тигран Давтян заявил, что в 2011 году эти компании планируют импортировать оборудование стоимостью более 300 млн драмов.
Армяно-голландское совместное предприятие «Амстер Флауерс» планирует инвестировать около 1.5 млн. евро для создания в Армении современного тепличного комплекса.
«Нубарашенская птицефабрика» импортирует новую линию, общий объем инвестиций составит 1.1 млн. евро.