Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր ՀՀ կառավարությունը թույլատրել է “Ամստեր Ֆլաուերս” եւ “Նուբարաշենի թռչնաբուծական ֆաբրիկա” ընկերություններին 3 տարով հետաձգել մաքսային մարմինների կողմից հաշվարկված ավելացած արժեքի հարկի գումարների վճարման ժամկետը:
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանն ասել է, որ 2011թ-ի ընթացքում այս ընկերությունները նախատեսում են 300 մլն դրամը գերազանցող սարքավորումների ներմուծում իրականացնել:
“Ամստեր Ֆլաուեր”-ը հայ-հոլանդական համատեղ ձեռնարկություն է եւ պատրաստվում է շուրջ 1.5 մլն եվրո ներդրումներ իրականացնել Հայաստանում ժամանակակից ջերմոցային համալիրի կառուցման նպատակով:
“Նուբարաշենի թռչնաբուծական ֆաբրիկան” նոր հոսքագիծ է ներկրելու` ներդրումների ընդհանուր ծավալը կկազմի 1.1 մլն. եվրո:

Two companies to receive tax benefits on VAT - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian government allowed today "Amster Flowers" and "Nubarashen Poultry Farm" delaying for three years the terms for payment of the value added tax, calculated by the customs structures.
Armenian Minister of Economy Tigran Davtyan stated that in 2011 these companies plan to import equipment at the cost of over AMD 300mln.
Armenian-Dutch joint enterprise “Amster Flowers” plans to invest about EUR 1.5mln for establishment of a modern hothouse complex in Armenia.
“Nubarashen Poultry Farm” is importing a new line; the total cost of investments will make EUR 1.1mln.