Հակամենաշնորհային օրենսդրության փոփոխությունները կընդունվեն առաջիկա քառօրյայի ընթացքում - Mediamax.am
Հակամենաշնորհային օրենսդրության փոփոխությունները կընդունվեն առաջիկա քառօրյայի ընթացքում
Գագիկ Մինասյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանն այսօր ասել է, որ հակամենաշնորհային օրենսդրության փոփոխությունները կընդունվեն առաջիկա քառօրյայի ընթացքում:
Նա ասել է, որ Հայաստանի տնտեսությունում հետաքրքիր տեղաշարժեր են արձանագրվում` ի նպաստ արդյունաբերության: Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Գագիկ Մինասյանն ասել է, որ, դառնալով ավելի դիվերսիֆիկացված, Հայաստանի տնտեսությանն աստիճանաբար պակաս խոցելի կլինի արտաքին ցնցումների համար:
Նա համոզմունք հայտնեց, որ չնայած տարեսկզբից տնտեսական աճի տեմպերի դանդաղեցմանը եւ գնաճի դեմ տարվող պայքարին, այնուամենայնիվ կհաջողվի տարին ավարտել նախանշված (4,6%) կամ նույնիսկ ավելի բարձր տնտեսական աճի ցուցանիշով:
Անդրադառնալով գնաճին, Գագիկ Մինասյանն ասել է, որ երեւույթի ներքին գործոնների դեմ պայքարի ուժեղ գործիք կհանդիսանան տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին օրենսդրական փոփոխությունները, որոնք թույլ չեն տա ներկրողներին ստանալ գերշահույթներ գների  չհիմնավորված աճի հաշվին:

Ереван/Медиамакс/. Председатель постоянной парламентской комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагик Минасян сказал сегодня, что изменения в антимонопольном законодательстве будут приняты в ходе предстоящей парламентской сессии.
Он сказал, что в экономике Армении наблюдаются интересные сдвиги в пользу промышленности. Как сообщает Медиамакс, Гагик Минасян сказал, что, становясь более диверсифицированной, экономика Армении постепенно становится менее уязвимой перед внешними потрясениями.
Он выразил уверенность, что несмотря на наблюдаемое с начала года замедление темпов экономического роста и борьбу с инфляцией, удастся завершить год с запланированным (4.6%) или даже более высоким показателем экономического роста.
Обращаясь к инфляции, Гагик Минасян сказал, что сильным инструментом в борьбе с этим явлением станут изменения в «Законе о защите экономической конкуренции», которые не позволят импортерам получать сверхприбыли за счет необоснованного повышения цен.