Կառավարությունը «Արարատ Գրուպ»-ին հարկային արտոնություններ է տրամադրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր հաստատել է «Արարատ Գրուպ» ընկերության հայտը «ժամանակավոր ներմուծում» արտոնյալ հարկային ռեժիմի տրամադրման մասին:
Ինչպես այսօր կառավարության նիստում հայտնել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, «Արարատ Գրուպ» ընկերությունը մտադիր է մինչեւ 2015թ. կատարել $‌27 մլն ծավալի ներդրումներ:
Նրա խոսքերով, ընկերությունը կզբաղվի հանքային ջրերի արտադրությամբ, գյուղատնտեսական ապրանքների վերամշակմամբ եւ արտահանմամբ: Տիգրան Դավթյանը տեղեկացրել է, որ ընկերությունը մտադիր է ապահովել շուրջ 220 աշխատատեղ:
Էկոնոմիկայի նախարարն ասել է, որ ձեռնարկության տեխնիկական գործարկումը կկայանա 2011թ. հունիս-հուլիս ամիսներին, իսկ արտադրությունը լիովին կծավալվի մինչեւ տարեվերջ:
Նրա խոսքերով, կառավարությունը կշարունակի ներդրումային ծրագրերին աջակցելու քաղաքականությունը: «Նախարարության քննարկմանը ներկայացված են շուրջ 60 ներդրումային ծրագրեր: Այս տարի տարբեր ոլորտի 4 ընկերություններ արդեն արտոնություններ են ստացել նոր ներդրումների, սարքավորումների ներմուծման համար, ինչը կհանգեցնի զգալի առաջխաղացումների իրական հատվածում»,- ասել է Տիգրան Դավթյանը:

Yerevan/Mediamax/. Today, Armenian government approved the request of "Ararat Group" Company on provision of "temporary import" preferential tax order.
Armenian Minister of Economy Tigran Davtyan informed at the session of the government today that “Ararat Group” plans to realize investments at the volume of USD 27mln by 2015.
According to him, the company will deal with production of mineral beverages, processing of agricultural products and export. Tigran Davtyan informed that the company intends to secure about 220 workplaces.
The Minister of Economy said that the technical launch of the enterprise will take place in June-July of 2011, and production will be fully established by the end of the year.
According to him, the government will continue the policy of supporting investment programs. “About 60 investment programs are in the process of the Ministry’s review. This year 4 companies from various spheres have already received benefits for new investments, import of equipment, which will lead to significant progress in the real sector”, Tigran Davtyan said.