Կառավարությունը «Արարատ Գրուպ»-ին հարկային արտոնություններ է տրամադրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօր հաստատել է «Արարատ Գրուպ» ընկերության հայտը «ժամանակավոր ներմուծում» արտոնյալ հարկային ռեժիմի տրամադրման մասին:
Ինչպես այսօր կառավարության նիստում հայտնել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, «Արարատ Գրուպ» ընկերությունը մտադիր է մինչեւ 2015թ. կատարել $‌27 մլն ծավալի ներդրումներ:
Նրա խոսքերով, ընկերությունը կզբաղվի հանքային ջրերի արտադրությամբ, գյուղատնտեսական ապրանքների վերամշակմամբ եւ արտահանմամբ: Տիգրան Դավթյանը տեղեկացրել է, որ ընկերությունը մտադիր է ապահովել շուրջ 220 աշխատատեղ:
Էկոնոմիկայի նախարարն ասել է, որ ձեռնարկության տեխնիկական գործարկումը կկայանա 2011թ. հունիս-հուլիս ամիսներին, իսկ արտադրությունը լիովին կծավալվի մինչեւ տարեվերջ:
Նրա խոսքերով, կառավարությունը կշարունակի ներդրումային ծրագրերին աջակցելու քաղաքականությունը: «Նախարարության քննարկմանը ներկայացված են շուրջ 60 ներդրումային ծրագրեր: Այս տարի տարբեր ոլորտի 4 ընկերություններ արդեն արտոնություններ են ստացել նոր ներդրումների, սարքավորումների ներմուծման համար, ինչը կհանգեցնի զգալի առաջխաղացումների իրական հատվածում»,- ասել է Տիգրան Դավթյանը:

Правительство Армении предоставило «Арарат Групп» таможенные льготы - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Правительство Армении одобрило сегодня заявку компании «Арарат Групп» о предоставлении ей льготного таможенного режима «временный ввоз».
Как сообщил сегодня на заседании правительства министр экономики Армении Тигран Давтян, «Арарат Групп» намерена до 2015 года осуществить инвестиции в размере $ 27 млн.
По его словам, компания будет заниматься производством минеральных напитков, переработкой сельскохозяйственных продуктов и экспортом. Тигран Давтян сообщил, что компания намерена обеспечить около 220 рабочих мест.
Министр экономики сказал, что технический запуск предприятия состоится в июне-июле 2011, а производство будет полностью налажено до конца года.
По его словам, правительство продолжит политику содействия инвестиционным программам. «Около 60 инвестиционных программ находятся на рассмотрении министерства. В этом году уже 4 компании из различных сфер получили льготы для новых инвестиций, импорта оборудования, что приведет к существенным сдвигам в реальном секторе »,- сказал Тигран Давтян.