ՌԴ-ն պատրաստ է բացել ՀՀ-ում Ռոսսելխոզբանկի եւ Ռոսագրոլիզինգի ներկայացուցչություններ, ասել է Վիկտոր Զուբկովը - Mediamax.am
3791 դիտում
ՌԴ-ն պատրաստ է բացել ՀՀ-ում Ռոսսելխոզբանկի եւ Ռոսագրոլիզինգի ներկայացուցչություններ, ասել է Վիկտոր Զուբկովը
Վիկտոր Զուբկովը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը եւ ՌԴ առաջին փոխվարչապետ Վիկտոր Զուբկովը քննարկել են Հայաստանում Ռոսսելխոզբանկի եւ Ռոսագրոլիզինգի գործունեության ծավալման հարցերը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Երեւանում ՀՀ վարչապետի հետ համատեղ ճեպազրույցում Վիկտոր Զուբկովը տեղեկացրել է, որ Ռուսաստանը պատրաստ է բացել Հայաստանում Ռոսսելխոզբանկի ներկայացուցչություն եւ սկսել ՀՀ գյուղատնտեսության վարչավորումը, ինչպես նաեւ բացել Հայաստանում Ռոսագրոլիզինգ լիզինգային կազմակերպության դուստր ընկերություն:
Վիկտոր Զուբկովը նշել է նաեւ, որ 2011-ին երկու երկրների միջեւ առեւտրաշրջանառությունը աճել է 16%-ով եւ հասել գրեթե $‌1 մլրդ-ի, «ինչը վերջին 4 տարիներին գրանցված լավագույն ցուցանիշն է»:
Տիգրան Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ համատեղ աշխատանքային խումբը 1 ամսվա ընթացքում համաձայնեցնելու է Հայաստանում ռուսաստանյան բանկի եւ լիզինգային կազմակերպության գործունեության ծավալման մանրամասները, ինչից հետո կընդունվի վերջնական որոշում:

В Армении могут открыться представительства Россельхозбанка и Росагролизинга
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян и первый вице-премьер России Виктор Зубков обсудили вопросы начала деятельности в Армении Россельхозбанка и Росагролизинга.
Как сообщает Медиамакс, на состоявшемся сегодня в Ереване совместном брифинге с армянскиим премьером, Виктор Зубков сообщил, что Россия готова открыть в Армении представительство Россельхозбанка и начать кредитовать сельхозпроизводителей, а также открыть в Армении дочернее предприятие Росагролизинга.
Виктор Зубков отметил, что в товарооборот между двумя странами в 2011г. вырос почти на 16%,  «вплотную приблизившись к $‌1 млрд, что является крупнейшим показателем за последние 4 года».
Тигран Саргсян сообщил, что совместная рабочая группа в течение месяца согласует детали открытия в Армении представительств российского банка и лизинговой компании, после чего будет принято окончательное решение.