ՌԴ-ն պատրաստ է բացել ՀՀ-ում Ռոսսելխոզբանկի եւ Ռոսագրոլիզինգի ներկայացուցչություններ, ասել է Վիկտոր Զուբկովը - Mediamax.am
3791 դիտում
ՌԴ-ն պատրաստ է բացել ՀՀ-ում Ռոսսելխոզբանկի եւ Ռոսագրոլիզինգի ներկայացուցչություններ, ասել է Վիկտոր Զուբկովը
Վիկտոր Զուբկովը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը եւ ՌԴ առաջին փոխվարչապետ Վիկտոր Զուբկովը քննարկել են Հայաստանում Ռոսսելխոզբանկի եւ Ռոսագրոլիզինգի գործունեության ծավալման հարցերը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Երեւանում ՀՀ վարչապետի հետ համատեղ ճեպազրույցում Վիկտոր Զուբկովը տեղեկացրել է, որ Ռուսաստանը պատրաստ է բացել Հայաստանում Ռոսսելխոզբանկի ներկայացուցչություն եւ սկսել ՀՀ գյուղատնտեսության վարչավորումը, ինչպես նաեւ բացել Հայաստանում Ռոսագրոլիզինգ լիզինգային կազմակերպության դուստր ընկերություն:
Վիկտոր Զուբկովը նշել է նաեւ, որ 2011-ին երկու երկրների միջեւ առեւտրաշրջանառությունը աճել է 16%-ով եւ հասել գրեթե $‌1 մլրդ-ի, «ինչը վերջին 4 տարիներին գրանցված լավագույն ցուցանիշն է»:
Տիգրան Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ համատեղ աշխատանքային խումբը 1 ամսվա ընթացքում համաձայնեցնելու է Հայաստանում ռուսաստանյան բանկի եւ լիզինգային կազմակերպության գործունեության ծավալման մանրամասները, ինչից հետո կընդունվի վերջնական որոշում:

Rosselkhozbank and Rosagroleasing offices may open in Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan and First Deputy Prime Minister of Russia Victor Zubkov discussed issues related to the start of Rosselkhozbank and Rosagroleasing operation in Armenia.
Addressing a joint briefing with the Armenian PM in Yerevan today, Victor Zubkov said that Russia is ready to open Rosselkhozbank office in Armenia and start crediting agricultural producers as well as open a subsidiary of Rosagroleasing in Armenia, Mediamax reports.
Victor Zubkov noted that in 2011, the trade turnover between the two countries grew by almost 16% “reaching up to USD1bln which is the biggest index over the past 4 years”.
Tigran Sargsyan said that the joint task force will come to an agreement on the details of the opening of the offices of the Russian bank and leasing company in Armenia within a month and then it will make its final decision.