Տիգրան Դավթյանը կարծում է, որ բնապահպանական եւ արդյունաբերական խնդիրների լուծումը կարելի է համատեղել - Mediamax.am
5338 դիտում
Տիգրան Դավթյանը կարծում է, որ բնապահպանական եւ արդյունաբերական խնդիրների լուծումը կարելի է համատեղել
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանն այսօր ասել է, որ բնապահպանական եւ արդյունաբերական խնդիրների լուծումը կարելի է համատեղել, եւ միջազգային պրակտիկայում այդպիսի բազմաթիվ դեպքեր կան:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր այս մասին ասել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը` անդրադառնալով Հայաստանի հարավում հանքավայրերի շահագործման նախագծերին:
“Չենք կարող ասել, որ Հայաստանում պետք է կամ զբոսաշրջությունը զարգանա, կամ հանքաարդյունաբերությունը: Դա աբսուրդ է: Կարելի է եւ պետք է զբոսաշրջությունը եւ հանքարդյունաբերությունը համատեղել”, - ասել է նախարարը:

Tigran Davtyan thinks the solution of environmental and industrial issue can be combined - Mediamax.am
5339 views
Tigran Davtyan thinks the solution of environmental and industrial issue can be combined
Yerevan/Mediamax/. Armenian Minister of Economy Tigran Davtyan stated today that solution of environmental and industrial problems can be combined and there are many such cases in the international practice.
The Minister said this today commenting on the projects aimed at exploiting mines in southern Armenia, Mediamax reports.
“We shouldn’t say either metal mining industry or tourism may develop in Armenia. That’s an absurd. We can and should combine development of tourism and industry”, said the Minister.