Գագիկ Խաչատրյան. “Չենք կարող բարեփոխումներ իրականացնել հարկային եկամուտների կորստի հաշվին” - Mediamax.am
8971 դիտում
Գագիկ Խաչատրյան. “Չենք կարող բարեփոխումներ իրականացնել հարկային եկամուտների կորստի հաշվին”
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանն այսօր ասել է, որ "մեր պետությունը չունի այնքան հնարավորություններ, որ կարողանա բարեփոխումներ իրականացնել հարկային եկամուտների կորստի հաշվին”:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին ՊԵԿ նախագահն ասել է ԵՄ աջակցությամբ մաքսային ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների  առաջընթացի վերաբերյալ աշխատաժողովի ընթացքում:
Նրա խոսքերով, բարեփոխումների իրականացումն այս պայմաններում բարդ խնդիր է, քանի որ դրանք պետք է ընթանան պետական բյուջեի կատարողականի ապահովման հետ մեկտեղ:
ՊԵԿ նախագահը նշել է, որ հարկային եւ մաքսային մարմիններում բարեփոխումները պետք է տանել զուգահեռ, համաչափ եւ հավասարակշռված:

Гагик Хачатрян: «Мы не можем проводить реформы за счет потери налоговых поступлений»
Ереван/Медиамакс/. Председатель Комитета по госдоходам Армении Гагик Хачатрян заявил сегодня, что «наша страна не имеет таких возможностей, чтобы проводить реформы за счет потери налоговых поступлений».
Как сообщает Медиамакс, об этом председатель Комитета по госдохадм заявил на конференции по вопросам реформ в таможенной сфере при содействии ЕС.
По его словам, реформы в подобных условиях - трудная задача, так как они должны проводиться параллельно с обеспечением доходной части государственного бюджета.
Председатель Комитета отметил, что реформы в налоговых и таможенных структурах должны проводиться соразмерно и сбалансированно.