Գագիկ Խաչատրյան. “Չենք կարող բարեփոխումներ իրականացնել հարկային եկամուտների կորստի հաշվին” - Mediamax.am
8971 դիտում
Գագիկ Խաչատրյան. “Չենք կարող բարեփոխումներ իրականացնել հարկային եկամուտների կորստի հաշվին”
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանն այսօր ասել է, որ "մեր պետությունը չունի այնքան հնարավորություններ, որ կարողանա բարեփոխումներ իրականացնել հարկային եկամուտների կորստի հաշվին”:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին ՊԵԿ նախագահն ասել է ԵՄ աջակցությամբ մաքսային ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների  առաջընթացի վերաբերյալ աշխատաժողովի ընթացքում:
Նրա խոսքերով, բարեփոխումների իրականացումն այս պայմաններում բարդ խնդիր է, քանի որ դրանք պետք է ընթանան պետական բյուջեի կատարողականի ապահովման հետ մեկտեղ:
ՊԵԿ նախագահը նշել է, որ հարկային եւ մաքսային մարմիններում բարեփոխումները պետք է տանել զուգահեռ, համաչափ եւ հավասարակշռված:

Gagik Khachatryan: “We can’t conduct reforms at the expense of loss of tax proceeds” - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. “Our country doesn’t have the possibilities to conduct reforms at the expense of loss of tax proceeds,” Chairman of Armenian State Revenue Committee Gagik Khachatryan said today.
The Chairman of the State Revenue Committee said this at the Conference on reforms in customs sphere with the assistance of EU, Mediamax reports.
According to him, it’s a hard task to conduct reforms in such conditions, as they should be held parallel with the provision of state budget revenues.
Gagik Khachatryan also noted that the reforms in tax and customs structures should be proportionate and balanced.