ՀՀ արդյունաբերողների միության նախագահ. «Մենք պատրաստ ենք ավելի շատ հարկ վճարել մի շարք պայմաների դեպքում» - Mediamax.am
3725 դիտում
ՀՀ արդյունաբերողների միության նախագահ. «Մենք պատրաստ ենք ավելի շատ հարկ վճարել մի շարք պայմաների դեպքում»
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միության /ՀԱԳՄ/ նախագահ Արսեն Ղազարյանն այսօր մեկնաբանել է 2012-ի պետբյուջեի նախագծում հարկային հոսքերը 101 մլրդ դրամով ավելացնելու վերաբերյալ որոշումը:
Նրա խոսքերով, միության անդամները պատրաստ են ավելի շատ հարկ վճարել մի շարք պայմանների դեպքում` ստվերային տնտեսության կտրուկ կրճատում, տնտեսական սուբյեկտների միջեւ արդար մրցակցության ապահովում, ինչպես նաեւ առանձին գործարարների համար արտոնությունների բացառում:
«Վերջերս կայացած հանդիպման ժամանակ մենք ՀՀ նախագահին փոխանցեցինք մեր առաջարկները, եւ կարծում եմ, որ  նա լիակատար ըմբռնումով ընդունեց դրանք», - ասել է Արսեն Ղազարյանը:

Chairman of Union of Manufacturers of Armenia: We are ready to pay more taxes on a number of conditions - Mediamax.am
3724 views
Chairman of Union of Manufacturers of Armenia: We are ready to pay more taxes on a number of conditions
Yerevan/Mediamax/. Chairman of Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia (UMBA) Arsen Ghazaryan commented on the scheduled AMD 101bln increase in tax payments in the draft state budget 2012 today.
According to him, the members of the Union are ready to pay more taxes on a number of conditions: abruptly reducing shadow economy, ensuring fair competition between economic subjects and ruling out privileges for particular enterprises.
“We have shared our ideas with the Armenian President during our recent meeting and I think they were all welcomed”, said Arsen Ghazaryan.