ՀՀ արդյունաբերողների միության նախագահ. «Մենք պատրաստ ենք ավելի շատ հարկ վճարել մի շարք պայմաների դեպքում» - Mediamax.am
3725 դիտում
ՀՀ արդյունաբերողների միության նախագահ. «Մենք պատրաստ ենք ավելի շատ հարկ վճարել մի շարք պայմաների դեպքում»
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արդյունաբերողների եւ գործարարների միության /ՀԱԳՄ/ նախագահ Արսեն Ղազարյանն այսօր մեկնաբանել է 2012-ի պետբյուջեի նախագծում հարկային հոսքերը 101 մլրդ դրամով ավելացնելու վերաբերյալ որոշումը:
Նրա խոսքերով, միության անդամները պատրաստ են ավելի շատ հարկ վճարել մի շարք պայմանների դեպքում` ստվերային տնտեսության կտրուկ կրճատում, տնտեսական սուբյեկտների միջեւ արդար մրցակցության ապահովում, ինչպես նաեւ առանձին գործարարների համար արտոնությունների բացառում:
«Վերջերս կայացած հանդիպման ժամանակ մենք ՀՀ նախագահին փոխանցեցինք մեր առաջարկները, եւ կարծում եմ, որ  նա լիակատար ըմբռնումով ընդունեց դրանք», - ասել է Արսեն Ղազարյանը:

Председатель Союза промышленников Армении: «Мы готовы платить больше налогов при ряде условий» - Mediamax.am
3726 просмотров
Председатель Союза промышленников Армении: «Мы готовы платить больше налогов при ряде условий»
Ереван/Медиамакс/. Председатель Союза промышленников и предпринимателей Армении (СППА) Арсен Казарян сегодня прокомментировал планируемое увеличение в проекте госбюджета на 2012 год налоговых поступлений на 101 млрд драмов.
По его словам, члены союза готовы платить больше налогов при соблядении ряда условий: резкое сокращение теневой экономики, обеспечение справедливой конкуренции между экономическими субъектами и исключение привилегий для отдельных предприятий.
«Мы передали наши соображения президенту Армении на недавней встрече, и, думаю,  они встретили его полное понимание», - сказал Арсен Казарян.