Վաշինգտոնում կկայանա հայ-ամերիկյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը այսօր մեկնել է Վաշինգտոն` հայ-ամերիկյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին, ինչպես նաեւ Համաշխարհային Բանկի եւ Արժույթի միջազգային հիմնադրամի տարեկան հանդիպումներին մասնակցելու նպատակով:
Հայ-ամերիկյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի ընթացքում քննարկումներ տեղի կունենան առեւտրի եւ ներդրումների, մրցակցության, հարկային վարչարարության բարեփոխումներին, ինչպես նաեւ էներգետիկայի, ջրային ռեսուրսների, առողջապահության ոլորտներին առնչվող հարցերի շուրջ:
Հայկական պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Արժույթի միջազգային հիմնադրամի, Համաշխարհային բանկի, Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության (JICA), Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ պատվիրակության կազմում են էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը, արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանը, ֆինանսների նախարարի տեղակալ Վարդան Արամյանը եւ այլ պաշտոնատար անձինք:

Session of Armenian-U.S. Task Force to be held in Washington
Yerevan/Mediamax/. The Armenian delegation headed by Minister of Finance Vache Gabrielyan left for Washington today to take part in the session of Armenian-U.S. Task Force.
The session will discuss issues related to trade and investments, competitiveness, tax administration reforms, energy, water resources and healthcare.
The Armenian delegation will also take part in annual meetings of the International Monetary Fund (IMF) and the World Bank (WB), as well as hold separate meetings with representatives of IMF, WB, Japan International Cooperation Agency (JICA) and International Financial Corporation.
The delegation is comprised of Armenian Minister of Economy Tigran Davtyan, Central Bank Chairman Artur Javadyan, Deputy Foreign Minister Arman Kirakossyan, Deputy Minister of Finance Vardan Aramyan and other officials.