Վաշինգտոնում կկայանա հայ-ամերիկյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը այսօր մեկնել է Վաշինգտոն` հայ-ամերիկյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին, ինչպես նաեւ Համաշխարհային Բանկի եւ Արժույթի միջազգային հիմնադրամի տարեկան հանդիպումներին մասնակցելու նպատակով:
Հայ-ամերիկյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի ընթացքում քննարկումներ տեղի կունենան առեւտրի եւ ներդրումների, մրցակցության, հարկային վարչարարության բարեփոխումներին, ինչպես նաեւ էներգետիկայի, ջրային ռեսուրսների, առողջապահության ոլորտներին առնչվող հարցերի շուրջ:
Հայկական պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Արժույթի միջազգային հիմնադրամի, Համաշխարհային բանկի, Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության (JICA), Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ պատվիրակության կազմում են էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը, արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանը, ֆինանսների նախարարի տեղակալ Վարդան Արամյանը եւ այլ պաշտոնատար անձինք:

В Вашингтоне состоится заседание армяно-американской межправительственной комиссии - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Делегация Армении во главе с министром финансов Ваче Габриеляном отправилась сегодня в Вашингтон для участия в заседании армяно-американской межправительственной комиссии (U.S.-Armenian Task Force).
На заседании будут обсуждаться вопросы, касающиеся торговли и инвестиций, конкурентоспособности, реформ налогового администрирования, энергетики, водных ресурсов, здравоохранения.
Делегация Армении также примет участие в ежегодных встречах Международного валютного фонда (МВФ) и Всемирного банка (ВБ), проведет отдельные встречи с
представителями МВФ, ВБ, Агентства международного сотрудничества Японии (JICA) и Международной финансовой корпорации.
В состав делегации входят министр экономики Армении Тигран Давтян, председатель Центрального банка Артур Джавадян, замминистра иностранных дел Арман Киракосян, замминистра финансов Вардан Арамян и другие должностные лица.