Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 6-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի եւ Հայաստանի Կենտրոնական Դեպոզիտարիայի նախաձեռնությամբ Հայաստանում առաջին անգամ կանցկացվի միջազգային համաժողով «Լոկալ շուկաների գլոբալ հնարավորությունները՝ ենթակառուցվածքներ եւ կարգավորում» թեմայով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին տեղեկացրել են ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի մամուլի ծառայությունում, համաժողովը ֆոնդային բորսաների եւ կենտրոնական դեպոզիտարիաների երկու տարածաշրջանային միությունների՝ Եվրասիայի Կենտրոնական դեպոզիտարիաների ասոցիացիայի եւ ԱՊՀ երկրների ֆոնդային բորսաների ասոցիացիայի, առաջին միացյալ միջազգային համաժողովն է:
Համաժողովը նախատեսում է ներգրավել ԱՊՀ երկրների եւ Եվրասիայի կենտրոնական դեպոզիտարիաների եւ ֆոնդային բորսաների ղեկավարների եւ բարձր պաշտոնյաների, ֆինանսական ծառայությունների ոլորտի կարգավորողների ներկայացուցիչների եւ բարձր մակարդակի այլ փորձագետների:
Համաժողովի ընթացքում քննարկվելու են բորսաների եւ դեպոզիտարիաների համագործակցության, արժեթղթերի շուկաների զարգացման եւ միջազգայնացման տեխնիկական, օրենսդրական եւ կարգավորման հարցերը, ինչպես նաեւ լոկալ շուկաների միջազգային շուկա մուտք գործելու հնարավորությունները:

Ереван/Медиамакс/. 6 октября по инициативе НАСДАК ОЭМЭКС Армения и Центрального депозитария Армении (ЦДА) в Ереване впервые пройдет международная конференция на тему «Глобальные возможности локальных рынков капитала: инфраструктуры и регирование».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе НАСДАК ОЭМЭКС Армения, конференция станет первым совместным мероприятием двух региональных ассоциаций фондовых бирж и центральных депозитариев - Ассоциации центральных депозитариев Евразии и Международной ассоциации бирж стран СНГ.
На конференцию приглашены руководители и высокопоставленные представители фондовых бирж и центральных депозитариев, ассоциаций, регулирующих органов и эксперты из стран СНГ, Европы и Азии.
В ходе конференции будут обсуждаться вопросы сотрудничества бирж и депозитариев, развития рынков ценных бумаг, технические и правовые асперты интернационализации а также возможности выхода локальных рынков капитала на международный рынок.