Հայաստանի մասով մրցունակության համաշխարհային զեկույցն օբյեկտիվ է, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի (ՀՏՖ) 2011-12 թթ. Մրցունակության համաշխարհային զեկույցի Հայաստանին վերաբերող մասը «բավական օբյեկտիվ է»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, կառավարության այսօրվա նիստում Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ զեկույցում «ներկայացված են մեր մրցունակության թույլ կողմերը եւ մատնանշված են այն կոնկրետ չափանիշները, որոնք պետք է բարելավենք»։
«Միեւնույն ժամանակ ուրախալի է, որ գրեթե բոլոր ցուցանիշներով լուրջ առաջընթաց ունենք։ Առաջընթացը կլիներ շատ ավելի բարձր, եթե չլիներ 2010թ. բարձր գնաճը, որը մեզ 15 կետով հետ է մղել», - ասել է վարչապետը:
Նա նկատել է, որ Հայաստանը 48 կետով առաջ է գնացել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառում, եւ առաջին հերթին դա վերաբերում է բջջային կապի հասանելիությանը եւ ինտերնետի բնագավառում կատարված փոփոխություններին:

Всемирный доклад конкурентоспособности по части Армении объективен, заявил премьер - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Тигран Саргсян заявил сегодня, что опубликованный накануне Всемирный рейтинг конкурентоспособности «довольно объективен» по части Армении.
Как сообщает Медиамакс, в ходе сегодняшнего заседания правительства Тигран Саргсян отметил, что «в докладе представлены наши слабые стороны и отмечены те конкретные стандарты, которые мы должны улучшить».
«В то же время, радует то, что у нас отмечен прогресс почти по всем показателям. Наш результат был еще лучше, если бы не высокая инфляция в 2010 году, которая опустила нас на 15 пунктов»,- сказал премьер-министр.
Он заметил, что в докладе Армения продвинулась на 48 пунктов в области информационных технологий, и это относится в первую очередь к доступности мобильной связи и изменениях в сфере интернета.