Հայաստանի մասով մրցունակության համաշխարհային զեկույցն օբյեկտիվ է, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի (ՀՏՖ) 2011-12 թթ. Մրցունակության համաշխարհային զեկույցի Հայաստանին վերաբերող մասը «բավական օբյեկտիվ է»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, կառավարության այսօրվա նիստում Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ զեկույցում «ներկայացված են մեր մրցունակության թույլ կողմերը եւ մատնանշված են այն կոնկրետ չափանիշները, որոնք պետք է բարելավենք»։
«Միեւնույն ժամանակ ուրախալի է, որ գրեթե բոլոր ցուցանիշներով լուրջ առաջընթաց ունենք։ Առաջընթացը կլիներ շատ ավելի բարձր, եթե չլիներ 2010թ. բարձր գնաճը, որը մեզ 15 կետով հետ է մղել», - ասել է վարչապետը:
Նա նկատել է, որ Հայաստանը 48 կետով առաջ է գնացել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառում, եւ առաջին հերթին դա վերաբերում է բջջային կապի հասանելիությանը եւ ինտերնետի բնագավառում կատարված փոփոխություններին:

Global Competitive Report is objective in regard to Armenia, the PM states - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Prime Minister Tigran Sargsyan stated today that the Global Competitive Report published the day before was “rather objective” in regard to Armenia.
During today’s governmental session, Tigran Sargsyan noted that “the report reflects our shortcomings and underlines the standards we should improve”, Mediamax reports.
“Meanwhile, we are glad to note there is progress in terms of almost all the indices. Our result was even better than high inflation in 2010 which pulled us down by 15 points”, said the Prime Minister.
He noted that Armenia’s ranking in the report has advanced by 48 points in the field of information technologies and it concerns mobile communication accessibility and changes in the Internet sphere in the first place.