2012 թվականին պետք է էապես բարելավենք հարկերի հավաքումը, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր նախարարներին հանձնարարել է մեկ շաբաթվա ընթացքում ֆինանսների նախարարին հստակ տեղեկություններ ներկայացնել իրենց ոլորտների հարկային բազաների վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վարչապետն ասել է, որ «մեր առջեւ խնդիր է դրված՝ 2012 թվականին էապես բարելավել հարկերի հավաքումը»։
«Բոլորս պետք է գիտակցենք, որ դա միայն Պետական եկամուտների կոմիտեի գործառույթը չէ։ Կառավարության բոլոր անդամները պետք է պատասխանատու լինեն հարկերի հավաքման համար», - ասել է վարչապետը:
Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ, առաջին հերթին իրեն հետաքրքրում է էներգետիկայի ոլորտի վերլուծությունը, քանի որ դրանում աճ է կանխատեսվում։ Երկրորդ ոլորտը քաղաքաշինությունն է, երրորդը՝ տրանսպորտը եւ կապը, չորրորդը՝ առողջապահությունը, որտեղ ներդրվել է համաֆինանսավորման մեխանիզմը:

Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян поручил сегодня министрам в течение недели предоставить министру финансов данные о налоговых базах своих сфер.
Как сообщает Медиамакс, премьер-министр сказал, что «перед нами стоит задача повысить собираемость налогов в 2012 году».
«Мы должны понимать, что это функция не только Комитета госдоходов. Все члены правительства должны быть ответственными за собираемость налогов»,- сказал глава правительства.
Тигран Саргсян отметил, что его интересует в первую очередь анализ сферы энергетики, так как в этой сфере прогнозируется рост. Вторая сфера - строительство, третья - транспорт и связь, четвертая - здравоохранение.