2012 թվականին պետք է էապես բարելավենք հարկերի հավաքումը, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր նախարարներին հանձնարարել է մեկ շաբաթվա ընթացքում ֆինանսների նախարարին հստակ տեղեկություններ ներկայացնել իրենց ոլորտների հարկային բազաների վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վարչապետն ասել է, որ «մեր առջեւ խնդիր է դրված՝ 2012 թվականին էապես բարելավել հարկերի հավաքումը»։
«Բոլորս պետք է գիտակցենք, որ դա միայն Պետական եկամուտների կոմիտեի գործառույթը չէ։ Կառավարության բոլոր անդամները պետք է պատասխանատու լինեն հարկերի հավաքման համար», - ասել է վարչապետը:
Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ, առաջին հերթին իրեն հետաքրքրում է էներգետիկայի ոլորտի վերլուծությունը, քանի որ դրանում աճ է կանխատեսվում։ Երկրորդ ոլորտը քաղաքաշինությունն է, երրորդը՝ տրանսպորտը եւ կապը, չորրորդը՝ առողջապահությունը, որտեղ ներդրվել է համաֆինանսավորման մեխանիզմը:

Yerevan/Mediamax/. Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan assigned the ministers today to provide the Finance Minister with data on tax bases of the spheres they are responsible for.
The Prime Minster said that “we should undertake the task of enhancing tax collection in 2012’’, Mediamax reports.
“We should realize that this isn’t only the function of the State Revenue Committee. All the government members should bear responsibility for tax collection”, said the Prime Minister.
Tigran Sargsyan noted that first of all, he is interested in the analysis of energy sector as there are growth forecasts in this sphere. Construction is the second sphere, transport and communication is the third and health care is the fourth sphere.