Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Կենտրոնական բանկը գրանցել է «ԱՐՑԱԽ ՀԷԿ» ԲԲԸ բաժնետոմսերի ազդագիրը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին տեղեկացրել են Արմսվիսբանկում (թողարկման կազմակերպիչ, տեղաբաշխող եւ հաշվարկային բանկ), ազդագրի համաձայն առաջարկվում է տեղաբաշխել ընկերության 3 մլն 673 հազ. 926 հատ հասարակ անվանական բաժնետոմս՝ 1,110 դրամ տեղաբաշխման գնով (տեղաբաշխման ընդհանուր ծավալը՝ 4,078 մլրդ դրամ):
Բաժնետոմսերի տեղաբաշխումն իրականացվելու է ընկերության բաժնետերերի կողմից բաժնետոմսերի ձեռքբերման նախապատվության իրավունքի կիրառման միջոցով, որից օգտվելու համար անհրաժեշտ է մինչեւ հոկտեմբերի 3-ը ընկերությանը ներկայացնել բաժնետոմսերի ձեռքբերման նախապատվության իրավունքից օգտվելու մասին գրավոր ծանուցում:
Նախապատվության իրավունքի կիրառման շրջանակներում չտեղաբաշխված բաժնետոմսերը տեղաբաշխվելու են ազատ բաժանորդագրության միջոցով, որը կսկսվի հոկտեմբերի 4-ին եւ կտեւի մինչեւ հոկտեմբերի 24-ը:
Բաժնետոմսերի ազդագիրը կարելի է ձեռքբերել Արցախ ՀԷԿ-ի կամ Արմսվիսբանկի գրասենյակներից` թղթային կրիչով, ինչպես նաեւ վերջիններիս էլեկտրոնային կայքերից (www.artsakhhpp.com եւ www.armswissbank.am):
Ընկերության բաժնետոմսերի երկրորդ թողարկումը ցուցակվել է ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի B հարթակում ս.թ. մայիսին (ծավալը՝ 1,4 մլրդ դրամ; թողարկումը տեղաբաշխվել էր ամբողջությամբ), իսկ առաջինը՝ 2010-ին, երբ թողարկման ընդհանուր 3,45 մլրդ դրամ ծավալից տեղաբաշխվել էր 905,14 մլն-ը:

Арцах ГЭС проводит третью эмиссию акций на сумму более 4 млрд драмов - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Центральный банк (ЦБ) Армении зарегистрировал проспект эмиссии акций ОАО «Арцах ГЭС».
Как сообщили Медиамакс в Армсвисбанке (организатор эмиссии, андеррайтер и расчетный банк), в проспекте предлагается разместить 3 млн 673 тыс. 926 штук простых именных акций по цене размещения 1110 драмов (общая сумма размещения – 4,078 млрд драмов или около $‌11 млн).
Размещение акций будет проводится по праву предпочтения действующих акционеров на приобретение акций. Для этого необходимо до 3-го октября представить эмитенту письменное уведомление о применении данного права.
Акции, не размещенные в результате применения права предпочтения, будут размещены по свободной подписке, которая продлится с 4-го до 24-го октября.
Проспект эмиссии можно получить в офисах Арцах ГЭС и Армсвисбанка, а также загрузить его с вебсайтов www.artsakhhpp.com и www.armswissbank.am.
Вторая эмиссия компании прошла листинг на платформе «B» НАСДАК ОЭМЭКС Армения в мае текущего года (объем – 1,4 млрд драмов, эмиссия была размещена полностью),  а первая – в 2010г., когда из эмиссии в 3,45 млрд драмов было размещено 905,14 млн.