Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 24-ից ՀՀ ՊՆ ենթասպաների դպրոցում մեկնարկել է ամերիկյան հրահանգիչների կողմից ամերիկյան սերժանտների պատրաստության ծրագրով անցկացվող մեկշաբաթյա խտացված դասընթացը:
Դասընթացն անցկացվում է ՀՀ ԶՈՒ պայմանագրային սերժանտների հերթական հոսքի պատրաստության 4-ամսյա ծրագրի շրջանակներում, նախատեսվում է հետագայում եւս նմանատիպ դասընթացների ընդգրկումը նշված ծրագրում:
Դասընթացը ամերիկյան սերժանտների պատրաստության ծրագրի մի մասն է, եւ դրա շրջանակներում ՀՀ ԶՈՒ պայմանագրային սերժանտները պատրաստվում են որպես կրտսեր հրամանատարներ եւ ձեռք են բերում առաջնորդի հմտություններ` ծանոթանալով ԱՄՆ սերժանտների ֆիզիկական պատրաստության, տեղանքում կողմնորոշման, փոքր ստորաբաժանումներով մարտավարության, մարտական հրամանների կազմման հիմունքներին եւ այլն:

Yerevan /Mediamax/. From February 24, 1-week intensive course within American sergeant training conducted by American instructors started in the School of Cadets of Armenian Defense Ministry.
The course is held within the 4-month program of training of the next flow of contract sergeants of Armenian Armed Forces. Similar courses are scheduled within the mentioned program in future as well.
The course makes part of American sergeant training within which contract sergeants of Armenian Armed Forces are trained as junior commanders and acquire leadership skills getting acquainted with American sergeants' physical training, orientation skills, strategy with small subdivisions, basics of making combat orders etc.