Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 24-ից ՀՀ ՊՆ ենթասպաների դպրոցում մեկնարկել է ամերիկյան հրահանգիչների կողմից ամերիկյան սերժանտների պատրաստության ծրագրով անցկացվող մեկշաբաթյա խտացված դասընթացը:
Դասընթացն անցկացվում է ՀՀ ԶՈՒ պայմանագրային սերժանտների հերթական հոսքի պատրաստության 4-ամսյա ծրագրի շրջանակներում, նախատեսվում է հետագայում եւս նմանատիպ դասընթացների ընդգրկումը նշված ծրագրում:
Դասընթացը ամերիկյան սերժանտների պատրաստության ծրագրի մի մասն է, եւ դրա շրջանակներում ՀՀ ԶՈՒ պայմանագրային սերժանտները պատրաստվում են որպես կրտսեր հրամանատարներ եւ ձեռք են բերում առաջնորդի հմտություններ` ծանոթանալով ԱՄՆ սերժանտների ֆիզիկական պատրաստության, տեղանքում կողմնորոշման, փոքր ստորաբաժանումներով մարտավարության, մարտական հրամանների կազմման հիմունքներին եւ այլն:

Армянские прапорщики занимаются по программе американских сержантов
Ереван /Медиамакс/. 24 февраля в Школе прапорщиков министерства обороны Армении стартовал недельный семинар по программе подготовки американских сержантов, который проводят инструкторы из США.
Семинар проводится в рамках 4-месячной программы по подготовке очередного потока сержантов-контрактников ВС Армении.
В ходе семинара контрактники-сержанты ВС Армении проходят переподготовку на младших командиров, приобретают навыки предводителей, знакомятся с принципами физической подготовки сержантов США, ориентира на местности и составления боевых заданий.