Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Վրաստանի պաշտպանության նախարարությանների միջեւ ստորագրվել է ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագիրը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը, հունվարի 28-ից 29-ը Հայաստանում էր գտնվում Վրաստանի պաշտպանության նախարարի տեղակալ Միխեիլ Դարչիաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը, որը հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի եւ նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջեւ առկա համագործակցության մակարդակը ընդլայնելու հնարավորությունները, ինչպես նաեւ բազմակողմ շրջանակներում համագործակցության հեռանկարները:
Ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագիրը ներառում է ինչպես կողմերի տարբեր մակարդակների պատվիրակությունների փոխադարձ այցելություններ, այնպես էլ համագործակցություն ու փորձի փոխանակում պաշտպանական քաղաքականության, խաղաղապահության, լեռնային պատրաստության, ռազմական կրթության, ռեսուրսների կառավարման եւ այլ բնագավառներում:

Армения и Грузия подписали программу военного сотрудничества на 2014 год
Ереван /Медиамакс/. Министерства обороны Армении и Грузии подписали сегодня программу военного сотрудничества на 2014 год.
Как сообщает пресс-служба минобороны Армении, 28-29 января в республике находилась грузинская военная делегация во главе с заместителем министра обороны Михеилом Дарчиашвили, которая провела встречи с министром обороны Армении Сейраном Оганяном и первым замминистра Давидом Тонояном.
В ходе встреч стороны обсудили перспективы расширения уровня сотрудничества между оборонными ведомствами двух стран, а также возможности взаимодействия в многосторонних форматах.
Программа военного сотрудничества на 2014 год включает в себя как взаимные двусторонние визиты, так и сотрудничество и обмен опытом в сферах оборонной политики, миротворчества, военного образования, управления ресурсами и так далее.