Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Վրաստանի պաշտպանության նախարարությանների միջեւ ստորագրվել է ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագիրը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը, հունվարի 28-ից 29-ը Հայաստանում էր գտնվում Վրաստանի պաշտպանության նախարարի տեղակալ Միխեիլ Դարչիաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը, որը հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի եւ նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների միջեւ առկա համագործակցության մակարդակը ընդլայնելու հնարավորությունները, ինչպես նաեւ բազմակողմ շրջանակներում համագործակցության հեռանկարները:
Ռազմական համագործակցության 2014թ. ծրագիրը ներառում է ինչպես կողմերի տարբեր մակարդակների պատվիրակությունների փոխադարձ այցելություններ, այնպես էլ համագործակցություն ու փորձի փոխանակում պաշտպանական քաղաքականության, խաղաղապահության, լեռնային պատրաստության, ռազմական կրթության, ռեսուրսների կառավարման եւ այլ բնագավառներում:

Yerevan /Mediamax/. Armenia-Georgia Military Cooperation Plan for 2014 was signed today.
The delegation headed by Deputy Defense Minister of Georgia Mikheil Darchiashvili was in Armenia on January 28-29, the press service of the Armenian Defense Ministry. They met with Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan and first Deputy Defense Minister Davit Tonoyan.
During the meetings, the sides discussed the options of expanding the current level of cooperation between the two countries' Defense Ministries as well as prospects of cooperation in multilateral formats.
Military Cooperation Plan for 2014 includes mutual visits of delegations on various levels as well as cooperation and experience exchange in security policy, peacekeeping, mountain training, military education, resource administration and other spheres.