Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր հայտարարել է, որ ՀՀ զինված ուժերը դիմելու են «կանխարգելիչ եւ խիստ» գործողությունների` ի պատասխան ադրբեջանական կողմի սադրանքներին:
«Նոյեմբերի 5-ին Մինսկի խմբի համանախագահների հետ հանդիպման ժամանակ արձագանքելով ռազմական գործողությունների առումով զսպվածություն ցուցաբերելու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կոչին, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հրամանով ամբողջ այս ընթացքում հայկական կողմից չի արձակվել ոչ մի կրակոց:
Դեկտեմբերի 14-ի միջադեպը, որի ժամանակ հակառակորդի կրակից զոհվել է պայմանագրային զինծառայող, շարքային Հրանտ Պողոսյանը, հերթական անգամ ցույց է տալիս, որ ադրբեջանական կողմը, անտեսելով համանախագահների կոչերը, շարունակում է հրադադարի պահպանման անտեսման իր մշտական մոտեցումը, մասնավորապես` համանախագահների Բաքվում գտնվելու ժամանակ:
Այս ամենի արդյունքում ՀՀ զինված ուժերի գործողությունները լինելու են կանխարգելիչ եւ խիստ», - ասված է հայտարարության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. The Defense Ministry of Armenia stated that Armenian Armed Forces will take “preventive and tough” actions against Azerbaijani provocations.
“During his meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs and responding to the latters' call upon demonstrating restraint in military actions on November 5, there was no firing over the whole period upon Seyran Ohanyan's order.
The December 14 incident as a result of which a contract serviceman, soldier Hrant Poghosyan was killed, shows once again that the Azerbaijani side ignores the calls of the Co-Chairs and goes on with its permanent approach ignoring the ceasefire, particularly, during the Co-Chairs visit to Baku.
All this have caused Armenian Armed Forces to take preventive and tough actions”, the statement reads.