Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր հայտարարել է, որ ՀՀ զինված ուժերը դիմելու են «կանխարգելիչ եւ խիստ» գործողությունների` ի պատասխան ադրբեջանական կողմի սադրանքներին:
«Նոյեմբերի 5-ին Մինսկի խմբի համանախագահների հետ հանդիպման ժամանակ արձագանքելով ռազմական գործողությունների առումով զսպվածություն ցուցաբերելու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կոչին, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հրամանով ամբողջ այս ընթացքում հայկական կողմից չի արձակվել ոչ մի կրակոց:
Դեկտեմբերի 14-ի միջադեպը, որի ժամանակ հակառակորդի կրակից զոհվել է պայմանագրային զինծառայող, շարքային Հրանտ Պողոսյանը, հերթական անգամ ցույց է տալիս, որ ադրբեջանական կողմը, անտեսելով համանախագահների կոչերը, շարունակում է հրադադարի պահպանման անտեսման իր մշտական մոտեցումը, մասնավորապես` համանախագահների Բաքվում գտնվելու ժամանակ:
Այս ամենի արդյունքում ՀՀ զինված ուժերի գործողությունները լինելու են կանխարգելիչ եւ խիստ», - ասված է հայտարարության մեջ:

Вооруженные силы Армении примут «жесткие превентивные меры»
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армении заявило сегодня, что Вооруженные силы страны примут «жесткие превентивные меры» в ответ на провокации азербайджанской стороны.
«С 5 ноября, после встречи с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, в ответ на призыв посредников проявлять сдержанность, согласно приказу министра обороны Сейрана Оганяна с армянской стороны не было произведено ни единого выстрела.
Инцидент 14 декабря, когда от пули противника погиб рядовой Грант Погосян, в очередной раз доказывает, что азербайджанская сторона, игнорируя призывы сопредседателей, продолжает игнорировать также соглашение о прекращении огня, даже тогда, когда сопредседатели находятся в Баку.