Այսօր Երեւան կժամանի Իտալիայի պաշտպանության նախարարը
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Իտալիայի պաշտպանության նախարար Ջիամպաոլո Դի Պաոլայի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ըստ ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայության, այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի եւ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն պաշտպանական բնագավառում հայ-իտալական երկկողմ համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերը, կստորագրվի ՀՀ եւ Իտալիայի կառավարությունների միջեւ պաշտպանության ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագիր:

Yerevan/Mediamax/. The delegation headed by Italian Defense Minister Giampaolo Di Paola will pay a 2-day official visit to Armenia today.
According to the press service of the Armenian Defense Ministry, the Minister is scheduled to meet with Armenian President Serzh Sargsyan, Defense Minister Seyran Ohanyan and Foreign Minister Edward Nalbandian during the visit.
The meetings will focus on issues related to Armenia-Italy bilateral defense cooperation and regional security and a defense cooperation agreement will be signed between Armenian and Italian governments.