Ադրբեջանը կրակում է Սոթքի հայկական դիրքերի ուղղությամբ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանը 07:50-ից սկսած ինտենսիվ կրակում է Գեղարքունիքի մարզի Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, օգոստոսի 31-ին պարբերաբար ապատեղեկատվություն տարածելով ու այդպիսով հերթական սադրանքի համար տեղեկատվական հիմք ստեղծելով, սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 07:50-ից սկսած, ինտենսիվ կրակ է բացել Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից զատ կիրառում է նաեւ ականանետ»,- ասված է ՀՀ ՊՆ հաղորդագրությունում:
Պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ իրադրության զարգացման վերաբերյալ հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ:

Azerbaijan fires at Armenian positions in Sotk - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. From 07:50 a.m. the Azerbaijani side is intensively firing at the Armenian positions located in Sotk section of Armenia’s Gegharkunik region.
“The Ministry of Defense of Azerbaijan regularly spread disinformation on August 31 creating an informational basis for another provocation. On September 1, starting from 07:50 a.m. the Azerbaijani side opened intense fire at the Armenian positions located in the Sotk section.
The armed forces of Azerbaijan not only use firearms of different calibers but also mortars,” the Armenian Ministry of Defense said in a news release.