Ադրբեջանցի սահմանապահները փորձել են Հայաստանում իրենց դրոշը տեղադրել - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի ԱԱԾ սահմանապահ ծառայությունից հայտնել են, որ այսօր Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ առաջխաղացման փորձ են կատարել:
«Հունիսի 15-ին՝ ժամը 08:40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ են կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով:
Հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցների արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայողների առաջխաղացման եւ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու փորձը կանխվել է»,- ասված է ԱԱԾ հաղորդագրությունում:
Ժամը 10:00-ի դրությամբ իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է:
Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայությունը հայտնել է, որ «Հայաստանի տարածքից կրակոցների հետեւանքով վիրավորվել է ադրբեջանցի սահմանապահ»:

Azerbaijani border guards try to install their flag in Armenia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Border Guard Service of Armenia’s National Security Service reported that today a group of servicemen of the Azerbaijani border guard service attempted to advance.
“On June 15 at around 08:40 a.m. a group of servicemen of the Azerbaijani border guard service attempted to advance in the direction of the Hakari Bridge to install their flag in the territory of Armenia.
As a result of measures taken by the Armenian side, the attempt by the Azerbaijani servicemen to advance and install a flag in the territory of Armenia was thwarted,” the NSS said in a news release.
As of 10:00 a.m. the situation was relatively stable.
Azerbaijani border guard service reported that “an Azerbaijani border guard has been wounded by the fire opened from the territory of Armenia.”