Ադրբեջանցի սահմանապահները փորձել են Հայաստանում իրենց դրոշը տեղադրել - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի ԱԱԾ սահմանապահ ծառայությունից հայտնել են, որ այսօր Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ առաջխաղացման փորձ են կատարել:
«Հունիսի 15-ին՝ ժամը 08:40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ են կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով:
Հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցների արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայողների առաջխաղացման եւ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու փորձը կանխվել է»,- ասված է ԱԱԾ հաղորդագրությունում:
Ժամը 10:00-ի դրությամբ իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է:
Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայությունը հայտնել է, որ «Հայաստանի տարածքից կրակոցների հետեւանքով վիրավորվել է ադրբեջանցի սահմանապահ»:

Азербайджанские пограничники попытались разместить свой флаг на территории Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пограничная служба СНБ Армении сообщила, что сегодня группа военнослужащих пограничной службы Азербайджана предприняла попытку продвижения.
«15 июня около 08:40 группа военнослужащих пограничной службы Азербайджана предприняла попытку продвинуться в направлении моста Хакари с целью установки флага на территории Армении.
В результате предпринятых армянской стороной мер было предотвращено продвижение азербайджанских военнослужащих и попытка установки флага на территории Армении», - говорится в сообщении СНБ.
По состоянию на 10:00 ситуация относительно стабильная.
Государственная пограничная служба Азербайджана сообщила, что «в результате обстрела с территории Армении ранен азербайджанский пограничник».