Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանագծին «ծայրահեղ լարվել է» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը հայտնել է, որ 15:00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանագծին ծայրահեղ լարվել է:
«13:00-ից սկսած՝ Սոթքից մինչեւ Գորիս ընկած ամբողջ սահմանագծով թշնամին վերսկսել է ինտենսիվ հրթիռահրետանային հարվածները՝ թիրախավորելով նաեւ խաղաղ բնակավայրերը եւ լայնորեն կիրառելով հարվածային ԱԹՍ-ներ:
Հարվածներ են հասցվել նաեւ մարտական գործողությունների գոտում հումանիտար առաքելություն իրականացնող ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության տրանսպորտային միջոցներին: Սա հերթական վկայությունն է, որ չնայած պաշտոնական Բաքվի հայտարարություններին՝ ադրբեջանական զինուժը տարբերություն չի դնում թիրախների միջեւ։
Հրթիռահրետանային հարվածներին զուգահեռ՝ ադրբեջանական ստորաբաժանումները վերսկսել են նաեւ դիրքային առաջխաղացման փորձերը»,- ասել է Արամ Թորոսյանը:

Yerevan /Mediamax/. Spokesperson for the Armenian Ministry of Defense Aram Harutyunyan reports that the situation on Armenian-Azerbaijani border has become extremely tense as of 3 p.m.
“The adversary has resumed intensive rocket and artillery attacks from 1 p.m. from Sotk to Goris, targeting also peaceful settlements and widely using combat UAVs.
The vehicles of the Russian Federal Security Service carrying out a humanitarian mission in the zone of hostilities were also hit. This is yet another evidence that, despite the statements of official Baku, the Azerbaijani armed forces do not distinguish between targets.
Aram Torosyan said that parallel to the missile attacks, the Azerbaijani units have also resumed the attempts to advance their positions.