ՊՆ. ՀՀ զինված ուժերը Ադրբեջանի սահմանը չեն հատել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ՀՀ զինված ուժերը, ո՛չ հունիսի 1-ին և ո՛չ էլ դրան նախորդող օրերին, Ադրբեջանի սահմանը չեն հատել:
ՀՀ ՊՆ-ն այսպես է արձագանքել Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այն պնդմանը, որ հունիսի 1-ի երեկոյան 40 հայ զինծառայող հատել է Ադրբեջանի սահմանը, ինչից հետո Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները «ստիպել են նրանց վերադառնալ ելման դիրքեր»։
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը, ո՛չ հունիսի 1-ին և ո՛չ էլ դրան նախորդող օրերին, Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանը չեն հատել, և դրա վերաբերյալ բոլոր պնդումներն այդ երկրի պաշտպանական գերատեսչության կողմից տարածվող ապատեղեկատվություն են, որի ծավալը, վերջին շրջանում, էապես ավելացել է», - ասված է ՀՀ ՊՆ հայտարարության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Defense Ministry of Armenia has stated that Armenian Armed Forces did not cross Azerbaijani border on June or on previous days.
This is the response of the ministry to the claims of the Azerbaijani Defense Ministry that 40 Armenian soldiers cross the border in the evening of June 1 and Azeri forces “made them withdraw.”
“Defense Ministry of Armenia states that Armenian Armed Forces did not cross Azerbaijani border on June or on previous days and all claims about it from the Defense Ministry of that country are misinformation, the scale of which has significantly grown lately,” the Defense Ministry of Armenia said.