ՊՆ. ՀՀ զինված ուժերը Ադրբեջանի սահմանը չեն հատել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ՀՀ զինված ուժերը, ո՛չ հունիսի 1-ին և ո՛չ էլ դրան նախորդող օրերին, Ադրբեջանի սահմանը չեն հատել:
ՀՀ ՊՆ-ն այսպես է արձագանքել Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այն պնդմանը, որ հունիսի 1-ի երեկոյան 40 հայ զինծառայող հատել է Ադրբեջանի սահմանը, ինչից հետո Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները «ստիպել են նրանց վերադառնալ ելման դիրքեր»։
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը, ո՛չ հունիսի 1-ին և ո՛չ էլ դրան նախորդող օրերին, Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանը չեն հատել, և դրա վերաբերյալ բոլոր պնդումներն այդ երկրի պաշտպանական գերատեսչության կողմից տարածվող ապատեղեկատվություն են, որի ծավալը, վերջին շրջանում, էապես ավելացել է», - ասված է ՀՀ ՊՆ հայտարարության մեջ:

Минобороны: ВС Армении не пересекали границу с Азербайджаном - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армения заявило, что Вооруженные силы Армения не пересекали границу Азербайджана ни 1 июня, ни в предшествующие дни.
Так минобороны Армении отреагировало на заявление министерства обороны Азербайджана о том, что вечером 1 июня 40 армянских военнослужащих перешли границу с Азербайджаном, после чего подразделения ВС Азербайджана «заставили их вернуться на исходные позиции».
«Министерство обороны Армении заявляет, что Вооруженные силы Армении не пересекали границу с Азербайджаном ни 1 июня, ни в предшествующие дни,  и все утверждения по этому поводу являются дезинформацией, распространяемой обороным ведомством этой страны, объем которой в последнее время значительно возрос», - говорится в сообщении минобороны Армении.