Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնել է, որ այսօր առավոտյան, ժամը 10:00-10:15 սահմաններում, հերթական անգամ խախտելով հրադադարի ռեժիմը, ադրբեջանական կողմը անօդաչու սարքերով (որոնցից մեկը ընկել է ՀՀ տարածքում) եւ հրթիռահրետանային միջոցներով հրետակոծել է ՀՀ հարավային սահմանի Իրանի հետ հատման կետի հայկական սահմանապահ ուղեկալի դիրքերը:
«Արձանագրելով հրադադարի ռեժիմի հերթական խախտումը և ՀՀ պետական սահմանի հրետակոծությունը, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ստիպված է լինելու պատասխան հարվածներ հասցնել ադրբեջանական ուժերի ուղղությամբ», - հայտնել է Շուշան Ստեփանյանը:

Yerevan /Mediamax/. Spokeswoman for Armenian Ministry of Defense Shushan Stepanyan has stated that today between 10:00 and 10:15, Azerbaijan has violated the ceasefire once again, firing drones (one of which fell in the territory of the Republic of Armenia) and rocket-propelled grenades at the Armenian border guard posts in the southeastern sector of the Armenia-Iran border.
“Having recorded another ceasefire violation and the shelling of the Armenian state border, the Armenian Ministry of Defense announces that it will have to retaliate against the Azerbaijani forces,” said Shushan Stepanyan.