Զինվորներին այցելելու ու արձակուրդների արգելքը կշարունակվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ չնայած հանրապետության տարածքում իրականացվող հակահամաճարակային միջոցառումների որոշ մեղմացումների, ՀՀ զինված ուժերում կորոնավիրուսային վարակի ներթափանցման եւ կանխարգելման նպատակով, դեռեւս կշարունակվեն կանխարգելիչ միջոցառումները եւ կգործեն որոշակի սահմանափակումներ:
ՊՆ-ից հայտնում են, որ կիրառվող սահմանափակումների շնորհիվ զինված ուժերում այս պահի դրությամբ համաճարակային իրավիճակը կառավարելի է:
Կշարունակվեն կիրառվել հետեւյալ սահմանափակումները.
- արգելվում են պարտադիր ժամկետային զինծառայողների բոլոր տեսակի արձակուրդներն ու ազատ արձակումները, տեսակցությունները,
- խստիվ արգելվում են տեսակցության նպատակով այցելությունները զինվորական կառույցներ, մշտական տեղակայման վայրեր, այդ թվում՝ այցելությունները հոսպիտալներում բուժման մեջ գտնվող զինծառայողներին,
- պայմանագրային զինծառայողներին հանձնարարված է սահմանափակել եւ հնարավորինս բացառել շփումները քաղաքացիական բնակչության հետ, չմասնակցել զանգվածային միջոցառումների (խնջույքներ, տոնակատարություններ, թաղման արարողություններ եւ այլն):

Yerevan /Mediamax/. Defense Ministry of Armenia has announced that although the government is easing certain coronavirus-related restrictions, the Armed Forces will maintain the preventive measures and some restrictions to stop COVID-19 from spreading in the army.
The Defense Ministry has stated that owing to the restrictions, current coronavirus situation in the army is manageable.
The ministry will keep the following restrictions:
- The ban on all types of holiday and free leave as well as visits for conscript soldiers,
- The ban on any visits for personal meetings to army facilities and places of permanent deployment, including visits to members of the military who are receiving treatment in hospital,
- The order to conscript soldiers to limit and exclude, when possible, contacts with civilian population and refrain from attending mass gatherings (festivities, celebrations, funerals, etc.).