Դավիթ Տոնոյանը աշխատանքային այցով Աֆղանստանում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանին այսօր Քաբուլում ընդունել է Աֆղանստանի պաշտպանության նախարար Թարիք Շահ Բահրամին։
Դավիթ Տոնոյանն այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Աֆղանստան:
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացնում է, որ նախարարները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները, երկրում ատեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակը, հայ խաղաղապահների առաքելության եւ այլ հարցեր։
Դավիթ Տոնոյանն առաջարկել է երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համատեքստում քննարկել Հայաստանում աֆղանստանցի ուսանողների ուսուցանման հնարավորությունները եւ հումանիտար համագործակցության խորացումը։
Թարիք Շահ Բահրամին շնորհակալություն է հայտնել Դավիթ Տոնոյանին այցի, ինչպես նաեւ հայ խաղաղապահների առաքելության համար։

Давид Тоноян прибыл с рабочим визитом в Афганистан - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. И.о. министра обороны Армении Давид Тоноян прибыл сегодня с рабочим визитом в Кабул, где встретился с министром обороны Афганистана Тариком Шах Бахрами.
Пресс-секретарь минобороны Арцрун Ованнисян сообщил, что министры обсудили региональные вопросы, военно-политическую обстановку, миссию армянских миротворцев и другие вопросы.
Давид Тоноян предложил в контексте развития двусторонних отношений обсудить возможности обучения афганских студентов в Армении и вопросы гуманитарного сотрудничества.