Դավիթ Տոնոյանը աշխատանքային այցով Աֆղանստանում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանին այսօր Քաբուլում ընդունել է Աֆղանստանի պաշտպանության նախարար Թարիք Շահ Բահրամին։
Դավիթ Տոնոյանն այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Աֆղանստան:
ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացնում է, որ նախարարները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները, երկրում ատեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակը, հայ խաղաղապահների առաքելության եւ այլ հարցեր։
Դավիթ Տոնոյանն առաջարկել է երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համատեքստում քննարկել Հայաստանում աֆղանստանցի ուսանողների ուսուցանման հնարավորությունները եւ հումանիտար համագործակցության խորացումը։
Թարիք Շահ Բահրամին շնորհակալություն է հայտնել Դավիթ Տոնոյանին այցի, ինչպես նաեւ հայ խաղաղապահների առաքելության համար։

Yerevan/Mediamax/. Acting Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan has had a meeting with Defense Minister of Afghanistan Tariq Shah Bahrami in Kabul.
He has traveled to Afghanistan for a working visit today, said Armenian Defense Ministry Spokesman Artsrun Hovhannisyan.
According to him, the two ministers discussed the state of affairs in the region, the military and political situation in Afghanistan, the activities of Armenian peacekeepers and other relevant topics.
Davit Tonoyan suggested a discussion on possible education for Afghan students in Armenia in the context of developing bilateral relations and strengthening cooperation in humanitarian sector.
In his turn, Tariq Shah Bahrami thanked Davit Tonoyan for visiting Afghanistan and for the work of Armenian peacekeepers involved in the Afghanistan mission.