Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարության հեռավար ուսուցման աշխատանքային խումբն արժանացել է ՆԱՏՕ-ի վերափոխումների դաշնակցային հրամանատարության կողմից կազմակերպված հեռավար ուսուցման ֆորումի առաջին մրցանակին:
ՊՆ-ում նշել են, որ սեպտեմբերի 5-7-ը տեղի ունեցած ֆորումին խումբը՝ «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» ծրագրի տեղեկատվական կառավարման համակարգի եւ ԳլոբալՆեթ ծրագրի համակարգող Դավիթ Ղազարյանի գլխավորությամբ, ներկայացրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հեռավար ուսուցման բնագավառում արհեստական բանականության կիրառմամբ նորագույն տեխնոլոգիական նվաճումը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության հեռավար ուսուցման աշխատանքային խումբը 2016թ. նույնպես գրավել էր առաջին տեղը:

Армения удостоилась первого приза на Форуме дистанционного обучения НАТО - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Рабочая группа министерства обороны Армении по дистанционному обучению удостоилась первого приза на Форуме дистанционного обучения НАТО, организованном командованием НАТО по трансформациям.
В минобороны Армении отметили, что на форуме, проходившем 5-7 сентября, группа под руководством координатора системы информационного управления программы «Партнерство во имя мира» и программы «ГлобалНет» Давидом Казаряном, представила разработки в сфере дистанционного обучения министерства обороны и новейшие достижения в применении искусственного интеллекта.
Рабочая группа минобороны Армении по дистанционному обучению заняла на форуме первое место также и в 2016 г.