Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնը ստեղծվեց
Երեւան: Մեդիամաքս: Կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանության է արժանացել «Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոն» հիմնադրամը ստեղծելու եւ դրա ղեկավարի պաշտոնում Ալեքսանդր Խաչատուրյանին նշանակելու վերաբերյալ որոշման նախագիծը:
Հիմնադրամը շահույթ ստանալու նպատակ չհետապնդող ոչ առևեւտրային կազմակերպություն է, որը հետապնդում է ՀՀ տնտեսական զարգացման երկարաժամկետ ռազմավարական ծրագրերի, բարեփոխումների փաթեթների եւ ներդրումային ծրագրերի հավաքագրման, մշակման, վերլուծության, վերանայման, սպասարկման  ու վերահսկողության նպատակներ:
«Սա այն հարթակն է, որտեղ ձեւավորվելու է մեր տեսլականը, մեր հորիզոնները, մեր պատկերացումները երկրի տնտեսության զարգացման մասին», - ասել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Հիմնադրամի ղեկավար Ալեքսանդր Խաչատուրյանը ս.թ. հոկտեմբերի 4-ին նշանակվել էր ՀՀ վարչապետի օգնականի պաշտոնում:

Alexander Khachaturyan
Yerevan/Mediamax/. The Armenian government approved during the session today the draft on creating Center of Strategic Initiatives Foundation, as well as appointing Alexander Khachaturyan as its CEO.
The foundation is a non-profit organization, targeting strategic programs, aimed at long-term development of the Armenian economy, as well as recruitment, elaboration, analysis and review, provision and control of reform packages and investments programs.
“This is a platform, which will form our vision, our horizons, and our ideas on development of the country’s economy,” Prime Minister Karen Karapetyan said.
The head of the foundation Alexander Khachaturyan was appointed as Adviser to Prime Minister on October 4, 2016.