Սեյրան Օհանյանն այցելել է սահմանագոտի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այցելել է ՀՀ հյուսիսարեւելյան սահմանագոտում տեղակայված զորամասերից մեկը:
ՀՀ ՊՆ-ում նշել են, որ օգոստոսի 9-ին կատարած այցի ընթացքում նախարարը ծանոթացել է զորամասի սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, զինծառայության կազմակերպման ընթացքին:
Սեյրան Օհանյանը հետեւել է զինծառայողների ցուցադրական վարժանքին, խորհրդանշական նվերներով խրախուսել է լավագույն զինծառայողներին:
Նա եղել է նաեւ առաջնագծի մարտական հենակետերում, զրուցել մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների, սպայական կազմի հետ:
Առաջնագծում Սեյրան Օհանյանն ամփոփել է այս տարվա առաջին կիսամյակի ընթացքում հայկական զինված ուժերի ձեռքբերումները:

Сейран Оганян посетил приграничную зону - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр обороны Армении Сейран Оганян посетил одну из воинских частей в северо-восточной приграничной зоне Армении.
В минобороны Армении отметили, что в ходе визита 9 августа министр ознакомился с социально-бытовыми условиями воинской части, а также с процессом организации воинской службы.
Сейран Оганян понаблюдал за показательными учениями военнослужащих, а также поощрил лучших служащих символическими подарками.
Он побывал также на боевых опорных пунктах передовой линии, побеседовал с осуществляющими военное дежурство военнослужащими и офицерским составом.
На передовой линии Сейран Оганян подвел итоги достижений армянских вооруженных сил за первое полугодие 2016 учебного года.