Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է, որ «Սասնա ծռեր» խումբը շարունակում է իրավապահ մարմինների ծառայողների կյանքի եւ առողջության դեմ ուղղված ոտնձգությունները, ինչպես նաեւ գույքի ոչնչացումը:
ԱԱԾ-ն նշել է, որ հուլիսի 26-ի գիշերը այդպիսի գործողությունների շղթան հանգեցրել է փոխհրաձգության, որի արդյունքում եղել են տուժողներ:
«Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարում է, որ զինված խմբի անդամների՝ հետզհետե ավելի վտանգավոր դարձող հանցավոր վարքագիծն անցնում է բոլոր սահմանները, որոնցում հնարավոր է դրսեւորել ողջամիտ զսպվածություն: Ուստի, նոր հանցանքների կատարումը կանխելու եւ խափանելու նպատակով Ազգային անվտանգության ծառայությունն այսուհետ ստիպված է լինելու ձեռնարկել կոնկրետ իրադրությամբ թելադրված ավելի կոշտ միջոցներ»,- ասված է հայտարարությունում:
ԱԱԾ-ն զգուշացրել է, որ մարդկանց կյանքին եւ առողջությանը սպառնացող բոլոր վտանգներն անհապաղ չեզոքացվելու են պատասխան իրավաչափ գործողություններով:

NSS to take “stronger measures”
Yerevan/Mediamax/. National Security Service of Armenia stated that “Sasna Tsrer” armed group continues to endanger the life and well-being of employees of law enforcement agencies, as well as destroy property.
NSS noted that the chain of those actions led to exchange of fire on the night of July 25, which resulted in wounded parties.
“National Security Service states that the armed group’s criminal course of action, growing more dangerous, goes over every line, where it is still possible to show reasonable restraint. Therefore, from now on National Security Service will have to take stronger measures according to the given situation to prevent new crimes,” the statement reads.
NSS warned that all threats to people’s life and well-being will be immediately neutralized by counter-actions within the law.