Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է, որ «Սասնա ծռեր» խումբը շարունակում է իրավապահ մարմինների ծառայողների կյանքի եւ առողջության դեմ ուղղված ոտնձգությունները, ինչպես նաեւ գույքի ոչնչացումը:
ԱԱԾ-ն նշել է, որ հուլիսի 26-ի գիշերը այդպիսի գործողությունների շղթան հանգեցրել է փոխհրաձգության, որի արդյունքում եղել են տուժողներ:
«Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարում է, որ զինված խմբի անդամների՝ հետզհետե ավելի վտանգավոր դարձող հանցավոր վարքագիծն անցնում է բոլոր սահմանները, որոնցում հնարավոր է դրսեւորել ողջամիտ զսպվածություն: Ուստի, նոր հանցանքների կատարումը կանխելու եւ խափանելու նպատակով Ազգային անվտանգության ծառայությունն այսուհետ ստիպված է լինելու ձեռնարկել կոնկրետ իրադրությամբ թելադրված ավելի կոշտ միջոցներ»,- ասված է հայտարարությունում:
ԱԱԾ-ն զգուշացրել է, որ մարդկանց կյանքին եւ առողջությանը սպառնացող բոլոր վտանգներն անհապաղ չեզոքացվելու են պատասխան իրավաչափ գործողություններով:

СНБ перейдет к «более жестким мерам» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Служба нацбезопасности Армении заявила, что группа «Сасна црер» продолжает покушаться на жизнь и здоровье представителей правоохранительных органов Армении.
В СНБ отметили, что в ночь на 26 июля цепочка подобных действий привела к перестрелке, в результате которой были пострадавшие.
«Служба национальной безопасности заявляет, что становящиеся все более опасными действия членов вооруженной группы уже перешли все рамки, в которых возможно проявление разумной сдержанности. С целью предотвращения и во избежание новых преступлений Служба национальной безопасности отныне вынуждена принимать более жесткие меры, продиктованные ситуацией», - говорится в заявлении.
СНБ предупредил, что все угрозы жизни и здоровью людей будут немедленно пресекаться соразмерными ответными действиями.