ՀՀ ՊՆ-ն «Ռոսօբորոնէքսպորտի» հետ բանակցություններ է վարել
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալներ Դավիթ Տոնոյանը եւ Մովսես Հակոբյանը Մոսկվայում բանակցություններ են վարել ՌԴ պաշտպանության նախարարության, Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության եւ «Ռոսօբորոնէքսպորտ» ձեռնարկության ղեկավարության հետ:
Բանակցությունների արդյունքում ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ, հաղորդում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Մոսկվայում նաեւ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել Հայաստանում ընթացիկ ս.թ. հոկտեմբերի 13-ից 15-ը «Արմհայտեք-2016» սպառազինության եւ պաշտպանական տեխնոլոգիաների անդրանիկ միջազգային ցուցահանդեսը անցկացնելու վերաբերյալ:
Ցուցահանդեսի կազմակերպումն ընդգրկվել է հոկտեմբերին Հայաստանում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի գագաթաժողովի անցկացման միջոցառումների պլանում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Deputy Defense Ministers Davit Tonoyan and Movses Hakobyan held talks with Russian Defense Ministry, Federal Service for Military-Technical Cooperation and Rosoboronexport Corporation officials in Moscow.
According to Defense Ministry press service, a number of agreements were reached as a result of negotiations.
An agreement was also reached in Moscow to hold the first international exhibition of armaments and defense technologies – Armhitech-2016 on October 13-15 in Armenia.
Organization of the exhibition is included in the event agenda of CSTO Collective Security Council Summit that will be held in Armenia in October.