ՀՀ ՊՆ-ն «Ռոսօբորոնէքսպորտի» հետ բանակցություններ է վարել
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալներ Դավիթ Տոնոյանը եւ Մովսես Հակոբյանը Մոսկվայում բանակցություններ են վարել ՌԴ պաշտպանության նախարարության, Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության եւ «Ռոսօբորոնէքսպորտ» ձեռնարկության ղեկավարության հետ:
Բանակցությունների արդյունքում ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ, հաղորդում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Մոսկվայում նաեւ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել Հայաստանում ընթացիկ ս.թ. հոկտեմբերի 13-ից 15-ը «Արմհայտեք-2016» սպառազինության եւ պաշտպանական տեխնոլոգիաների անդրանիկ միջազգային ցուցահանդեսը անցկացնելու վերաբերյալ:
Ցուցահանդեսի կազմակերպումն ընդգրկվել է հոկտեմբերին Հայաստանում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի գագաթաժողովի անցկացման միջոցառումների պլանում:

Ереван /Медиамакс/. Заместители министра обороны Армении Давид Тоноян и Мовсес Акопян провели в Москве переговоры с руководителями министерства обороны России, Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству и компании «Рособороноэкспорт».
В результате переговоров был достигнут ряд договоренностей, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В Москве также была достигнута договоренность о проведении 13-15 октября в Армении первой международной выставки вооружений и оборонных технологий «Армайтек-2016» .
Подготовка выставки вошла в план мероприятий по проведению саммита Совета коллективной безопасности ОДКБ, который состоится в Армении в октябре.