Հայկական ԶՈՒ-ն ունի բարձր մարտունակություն, ասել է նախարարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր կարեւորել է փետրվարին անցկացված մարտական պատրաստականության հանկարծակի ստուգումները, «որոնց արդյունքների վերլուծությունը եւս մեկ անգամ ցույց է տվել, որ հայկական զինված ուժերն ունեն մարտունակության բարձր աստիճան եւ ունակ են կատարելու առաջադրված խնդիրները»:
Այս մասին Սեյրան Օհանյանն ասել է ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ընթացքում՝ նվիրված փետրվարին ԶՈՒ-ում իրականացված միջոցառումների ամփոփմանը, ինչպես նաեւ մարտ ամսվա հիմնական անելիքների նախանշմանը:
Անդրադառնալով առաջնագծում ինժեներական, ամրաշինական եւ անվտանգության կաննոների պահպանման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին՝ նախարարը խորհրդակցության մասնակիցներին առաջադրել է որոշակի խնդիրներ, տվել համապատասխան հանձնարարականներ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan said today that "the results of sudden military alertness check conducted in February once again showed that Armenian armed forces have a high degree of efficiency and capacity to perform the tasks”.
Seyran Ohanyan spoke about it during a meeting in Armenian Defense Ministry summarizing the events that took place in February in Armed Forces, as well as main activities that will be done during March.
Referring to engineering, fortifications, maintenance of safety rules in the frontline, the Minister raised certain issues and gave corresponding instructions to meeting participants.