Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ եւ ՌԴ ռազմարդյունաբերական համալիրները համագործակցության նոր եզրեր կգտնեն հետագայում համատեղ նոր ձեռնարկություններ ստեղծելու հարցում:
Այս նպատակն էր հետապնդում նոյեմբերի 18-19-ը ՌԴ ռազմարդյունաբերական համալիրի կոլեգիայի նախագահի տեղակալ, ՀԱՊԿ երկրներում ռազմատնտեսական համագործակցության հարցերով ՌԴ ռազմարդյունաբերական համալիրի կոլեգիայի խորհրդի նախագահ Օլեգ Բոչկարյովի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան:
ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ այցի ընթացքում պատվիրակությունը ծանոթացել է նաեւ ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի գործունեությանը:
Պատվիրակությունը ծանոթացել է նաեւ ՀՀ մի շարք ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունների՝ «Չարենցավանի հաստոցաշինական գործարանի», «Պատնեշ», «Գառնի լեռ», «ԵրՄՄԳՀԻ» եւ «ԼՏ Պիրկալ» ընկերությունների գործունեությանը:
Օլեգ Բոչկարյովին ընդունել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը եւ ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Ալիկ Միրզաբեկյանը:

Ереван /Медиамакс/. Военно-промышленные комплексы Армении и России найдут новые сферы сотрудничества для создания совместных производств в будущем.
С этой целью Ереван посетила российская делегация во главе с Олегом Бочкаревым - заместителем председателя коллегии Военно-промышленной комиссии (ВПК), главой совета коллегии ВПК РФ по военно-экономическому сотрудничеству в рамках Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
Как сообщает пресс-служба минобороны Армении, в ходе визита российская делегация ознакомилась с деятельностью военно-промышленного комплекса Армении.
Делегация изучила работу ряда военно-промышленных предприятий Армении, среди которых Чаренцаванский станкостроительный завод, «Патнеш», «Гарни лер», «Ереванский завод математических машин», «ЛТ-Пиркал».
Олега Бочкарева приняли министр обороны Армении Сейран Оганян и заместитель министра, глава управления материально-технического обеспечения Алик Мирзабекян.