Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ եւ ՌԴ ռազմարդյունաբերական համալիրները համագործակցության նոր եզրեր կգտնեն հետագայում համատեղ նոր ձեռնարկություններ ստեղծելու հարցում:
Այս նպատակն էր հետապնդում նոյեմբերի 18-19-ը ՌԴ ռազմարդյունաբերական համալիրի կոլեգիայի նախագահի տեղակալ, ՀԱՊԿ երկրներում ռազմատնտեսական համագործակցության հարցերով ՌԴ ռազմարդյունաբերական համալիրի կոլեգիայի խորհրդի նախագահ Օլեգ Բոչկարյովի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան:
ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ՝ այցի ընթացքում պատվիրակությունը ծանոթացել է նաեւ ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի գործունեությանը:
Պատվիրակությունը ծանոթացել է նաեւ ՀՀ մի շարք ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունների՝ «Չարենցավանի հաստոցաշինական գործարանի», «Պատնեշ», «Գառնի լեռ», «ԵրՄՄԳՀԻ» եւ «ԼՏ Պիրկալ» ընկերությունների գործունեությանը:
Օլեգ Բոչկարյովին ընդունել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը եւ ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Ալիկ Միրզաբեկյանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian and Russian military-industrial bases will find new areas of cooperation in creating new joint ventures.
November18-19 visit of the delegation headed by Deputy Chairman of the Board of the Military-Industrial Commission of Russia, Chairman of the Board of Russian Military-Industrial Complex Of CSTO Military-Economic Cooperation Oleg Bochkaryov was focused on that.
According to information disseminated by Armenian Defense Ministry press service, the delegation also got acquainted with the activities of Armenian military-industrial complex over that time.
The delegation also got acquainted with the activities of a number of Armenian business enterprises: Charentsavan Machine-Tool Factory, Patnesh, Garni Mountain, Yerevan Computer Research and Development Institute and LT Pirkal.
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan and The Deputy Minister of Defense, Chief of Logistics Department Alik Mirzabekyan received Oleg Bochkaryov.