ՀՀ ՊՆ «Լեռնային Հայաստան» առողջարանը կվերանորոգվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարության ենթակայությամբ գործող Դիլիջանի «Լեռնային Հայաստան» առողջարանն առաջիկա երկու տարիներին կնորոգվի ու կբարեկարգվի։
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 17-ին եղել է «Լեռնային Հայաստանում», ծանոթացել սենյակների վիճակին, գույքին։
Սեյրան Օհանյանը շրջել է առողջարանի ճաշարանում, նորոգված առողջարանային մասնաշենքում, որտեղ գործում են ցեխաբուժության, մերսման, ֆիզիոթերապիայի սրահներ, լողավազան, հետազոտությունների, բուժման եւ սպասարկումների սենյակներ։
Հրավիրված խորհրդակցության ընթացքում Սեյրան Օհանյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել «Լեռնային Հայաստան» առողջարանի պայմանները բարելավելու, տարածքի որոշ հատվածներում անհրաժեշտ նորոգումներ իրականացնելու, անհրաժեշտ գույքով ապահովելու եւ հանգստացողների ժամանցն առավել հարմարավետ կազմակերպելու համար։

Санаторий минобороны «Горная Армения» будет отремонтирован - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Действующий под управлением министерства обороны Армении санаторий «Горная Армения» в ближайшие два года будет отремонтирован и благоустроен.
Как сообщает пресс-служба минобороны, министр обороны Сейран Оганян 17 сентября посетил «Горную Армению», ознакомился с состоянием номеров.
Сейран Оганян осмотрел столовую санатория, отремонтированный корпус санатория, где расположены залы массажа и физиотерапии, бассейн, кабинеты для обследований и лечения, а также служебные помещения.
Министр дал поручения по благоустройству санатория «Горная Армения», осуществлению необходимых ремонтных работ в прилегающих территориях, обеспечению необходимой мебелью и организации более комфортных условий для отдыхающих.