ՀՀ ՊՆ «Լեռնային Հայաստան» առողջարանը կվերանորոգվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարության ենթակայությամբ գործող Դիլիջանի «Լեռնային Հայաստան» առողջարանն առաջիկա երկու տարիներին կնորոգվի ու կբարեկարգվի։
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 17-ին եղել է «Լեռնային Հայաստանում», ծանոթացել սենյակների վիճակին, գույքին։
Սեյրան Օհանյանը շրջել է առողջարանի ճաշարանում, նորոգված առողջարանային մասնաշենքում, որտեղ գործում են ցեխաբուժության, մերսման, ֆիզիոթերապիայի սրահներ, լողավազան, հետազոտությունների, բուժման եւ սպասարկումների սենյակներ։
Հրավիրված խորհրդակցության ընթացքում Սեյրան Օհանյանը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել «Լեռնային Հայաստան» առողջարանի պայմանները բարելավելու, տարածքի որոշ հատվածներում անհրաժեշտ նորոգումներ իրականացնելու, անհրաժեշտ գույքով ապահովելու եւ հանգստացողների ժամանցն առավել հարմարավետ կազմակերպելու համար։

Yerevan /Mediamax/. Dilijan's Mountainous Armenia health resort operating under the Armenian Defense Ministry will be repaired within upcoming 2 years.
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan visited the health resort, got acquainted with the condition of the rooms and furniture on September 17, the press service of the Armenian Defense Ministry reports.
Seyran Ohanyan has visited the cafeteria, overhauled premises of the resort to see mud therapy, massage, physiotherapy sections, a swimming pool, research, treatment and servicing rooms.
During the meeting, Seyran Ohanyan gave relevant assignments to improve the conditions of the Mountainous Armenia resort, repair some areas of the resort, provide necessary furniture and arrange the vacationers' rest in a more convenient way.