Միջազգային ռազմական խորհրդատուներն այցելել են ՀՀ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը եւ «Պաշտպանական կրթության զարգացման» թիմն ամփոփել են 2014թ. համագործակցությունը, համաձայնեցրել 2015թ. ծրագրերն ու հետագա փոխգործակցության ուղիները:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, «Պաշտպանական կրթության զարգացման» թիմը գործում է ՆԱՏՕ-ի ու «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» (ԳհԽ) կոնսորցիումի հովանու ներքո:
Թիմը մայիսի 12-14-ը հերթական այցով Երեւանում էր:
Այցի  նպատակով անցկացվել է շահագրգիռ հաստատությունների ներգրավմամբ լիագումար կազմով աշխատաժողով, եւ կազմակերպվել են միջազգային փորձագիտական խմբի այցեր ռազմական կրթօջախներ:
Խորհրդատվական խմբի այցն ավարտվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ կայացած հանդիպմամբ:

International military advisors visit Armenia
Yerevan/Mediamax/. Armenia and Defense Education Enhancement Program (DEEP) team summed up the cooperation in 2014, agreed upon 2015 programs and further ways of interaction, the press service of Armenian Defense Ministry reports.
The press service of Armenian Defense Ministry reports that the DEEP team is operating under the auspices of Partnership for Peace (PfP) Consortium and NATO.
The team was on a regular visit to Yerevan on May 12-14.
Within the visit, a plenary working meeting with involvement of interested institutions was held, and the international expert group visited various military educational institutions.
The visit of the DEEP team was followed up with a meeting with First Deputy Defence Minister of Armenia Davit Tonoyan.