Միջազգային ռազմական խորհրդատուներն այցելել են ՀՀ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը եւ «Պաշտպանական կրթության զարգացման» թիմն ամփոփել են 2014թ. համագործակցությունը, համաձայնեցրել 2015թ. ծրագրերն ու հետագա փոխգործակցության ուղիները:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, «Պաշտպանական կրթության զարգացման» թիմը գործում է ՆԱՏՕ-ի ու «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» (ԳհԽ) կոնսորցիումի հովանու ներքո:
Թիմը մայիսի 12-14-ը հերթական այցով Երեւանում էր:
Այցի  նպատակով անցկացվել է շահագրգիռ հաստատությունների ներգրավմամբ լիագումար կազմով աշխատաժողով, եւ կազմակերպվել են միջազգային փորձագիտական խմբի այցեր ռազմական կրթօջախներ:
Խորհրդատվական խմբի այցն ավարտվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ կայացած հանդիպմամբ:

Международные военные консультанты посетили Армению - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армения и команда Программы углубления военного образования подвели итоги сотрудничества за 2014 год, а также согласовали планы и пути сотрудничества на 2015-й.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Армении, команда Программы углубления военного образования действует под эгидой программы НАТО «Партнерство во имя мира».
12-14 мая команда находилась в Ереване с очередным визитом.
Было проведено рабочее совещание с вовлечением заинтересованных учреждений, организованы визиты международных экспертных групп в военные образовательные учреждения.
Визит консультационной группы завершился встречей с первым заместителем министра обороны Армении Давидом Тонояном.