Հակառակորդի հարձակման հետեւանքով զոհվել է երկու հայ զինծառայող - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում հակառակորդի հարձակման հետեւանքով զոհվել է երկու հայ զինծառայող:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը, հուլիսի 31-ին հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակում շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետի ուղղությամբ:
«Դիրքապահ անձնակազմի կողմից հանդիպելով կազմակերպված դիմադրության, հակառակորդը կրելով բազմաթիվ կորուստներ` հետ է շպրտվել ելման դիրքեր: Ցավոք, գործողության արդյունքում, զոհվել են ՊԲ երկու զինծառայողներ»,- ասված է ՊԲ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Ереван /Медиамакс/. Вследствие нападения противника на линии соприкосновения Нагорного Карабаха с Азербайджаном погибли двое армянских военнослужащих.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, 31 июля противник предпринял атаку в направлении позиций одной из воинских частей, расположенной на северном направлении линии соприкосновения.
«Встретив организованное сопротивление, противник, понеся значительные потери, был отброшен на исходные позиции. К сожалению, погибли двое военнослужащих Армии обороны»,- говорится в сообщении пресс-службы.