Հակառակորդի հարձակման հետեւանքով զոհվել է երկու հայ զինծառայող - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում հակառակորդի հարձակման հետեւանքով զոհվել է երկու հայ զինծառայող:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը, հուլիսի 31-ին հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակում շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետի ուղղությամբ:
«Դիրքապահ անձնակազմի կողմից հանդիպելով կազմակերպված դիմադրության, հակառակորդը կրելով բազմաթիվ կորուստներ` հետ է շպրտվել ելման դիրքեր: Ցավոք, գործողության արդյունքում, զոհվել են ՊԲ երկու զինծառայողներ»,- ասված է ՊԲ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Rival’s attack results in death of two Armenian servicemen - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Two Armenian servicemen died as a result of the rival’s attack on the line of contact between Karabakh and Azerbaijan.
As the NKR Defense Army reports, the rival launched an attack in the military base of one of the military units to the north.
“Meeting organized resistance by the forces on the line of contact, the rival incurred casualties and threw back to its starting positions. Unfortunately, two Defense Army servicemen were dead as a result of operation”, the statement disseminated by the Defense Army reads.