Աշխա՛րհ, մենք պատժելու ենք քո «շան տղուն» - Mediamax.am
2003 թվականին՝ Ադրբեջանի նախագահի պաշտոնում ընտրվելուց հետո, Իլհամ Ալիեւի առաջին քայլերից մեկը հոր սկսած «գործը» ավարտին հասցնելն էր: Նախիջեւանում վերջնականապես ոչնչացվեց հայկական միջնադարյան գերեզմանը՝ արվեստի գլուխգործոց խաչքարերով եւ նույն տեղում հրաձգարան կառուցվեց: Ալիեւն աշխարհին ասաց, որ թքած ունի իր վրա ու անելու է այն, ինչ ցանկանում է: Եվ աշխարհը հանդուրժեց:
2012 թվականի օգոստոսի 31-ին Իլհամ Ալիեւը հանցավոր համաձայնության եկավ Հունգարիայի ավտոկրատ վարչապետ Վիկտոր Օրբանի հետ եւ Բաքու վերադարձրեց հայ սպա Գուրգեն Մարգարյանին քնած ժամանակ կացնահարած եւ Հունգարիայում ցմահ ազատազրկման դատապարտված Ռամիլ Սաֆարովին:
Ավելին, նա պարգեւատրեց Սաֆարովին: Եվ աշխարհը հանդուրժեց:
2016 թվականի Ապրիլյան պատերազմից հետո Իլհամ Ալիեւը ապացուցեց, որ հատուկ վերաբերմունք ունի մարդակերների հանդեպ՝ նա պարգեւատրեց պատերազմի ընթացքում հայ զինվորին գլխատած սպային: Եվ աշխարհը հանդուրժեց:
2015 թվականի մարտին Իլհամ Ալիեւը հայտարարեց, որ «այսօր աշխարհում միջազգային իրավունքը չի գործում, միջազգային պայմանագրերն ընդամենը որեւէ արժեք չունեցող թղթի կտոր են»: Եվ աշխարհը հանդուրժեց:
2017 թվականի փետրվարին Իլհամ Ալիեւը հրամանագիր ստորագրեց իր կնոջը՝ Փաշաեւների ամենազոր կլանի փաստացի ղեկավար Մեհրիբան Ալիեւային Ադրբեջանի առաջին փոխնախագահ կարգելու մասին: Եվ աշխարհը հանդուրժեց:
Այս շարքը կարող եմ երկար շարունակել, բայց իմաստ չեմ տեսնում՝ միեւնույն է, դուք շարունակելու եք հանդուրժել՝ առաջնորդվելով «նա շան տղա է, բայց մեր շան տղան է» բանաձեւով:
Բայց մենք՝ հայերս, այլեւս չենք հանդուրժելու: Այս անգամ Ալիեւին պատժելու ենք այնպես, որ նա կկորցնի ոչ միայն Արցախը հետ բերելու հույսերը, այլեւ, հավանաբար, իշխանությունն իր երկրում:

Мы накажем вашего «сукиного сына» - Mediamax.am
В 2003 году, вскоре после избрания на пост президента Азербайджана, Ильхам Алиев резво взялся за завершение «дела», начатого своим отцом. В Нахиджеване было окончательно стерто с лица земли средневековое армянское кладбище с фантастическими по красоте хачкарами, а на его месте появился военный полигон. Так Алиев сказал миру, что плевать хотел на него и будет поступать так, как считает нужным. И мир сделал вид, что все в порядке.
31 августа 2012 года, заключив тайную сделку с премьером Венгрии Виктором Орбаном, Алиев вернул в Баку Рамиля Сафарова, убившего топором спящего армянского офицера и приговоренного за это в Будапеште к пожизненному заключению. Более того, он наградил Сафарова. И мир сделал вид, что все в порядке.
После Апрельской войны 2016 года Ильхам Алиев доказал, что испытывает особую страсть к людоедам - он наградил офицера, обезглавившего армянского солдата. И мир сделал вид, что все в порядке.
В 2015 году Алиев сказал, что «сегодня в мире международное право не действует, а международные договора – это клочки бумаги, не имеющие никакой ценности». И мир сделал вид, что все в порядке.
В феврале 2017 года Алиев подписал указ о назначении своей жены – фактического руководителя всемогущего клана Пашаевых – первым вице-президентом Азербайджана. И мир сделал вид, что все в порядке.
Я могу продолжать, но не вижу смысла - все равно, вы будете делать вид, что все в порядке, руководствуясь бессмертной формулой «он сукин сын, но он наш сукин сын».
Но мы, армяне, больше не будем делать вид, что все в порядке. На этот раз мы накажем Алиева так, что он потеряет не только надежду вернуть Арцах, но, скорее всего, и власть в своей стране.