Վրաստանի վարչապետը հրավեր է ստացել 2015 թ. ապրիլի 24-ին այցելել Երեւան
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրավիրել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին 2015 թ. ապրիլի 24-ին այցելել Երեւան՝ ներկա գտնվելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչման արարողությանը:
Դեկտեմբերի 11-ին հրավերը Վրաստանի վարչապետին փոխանցել է պաշտոնական այցով Թբիլիսիում գտնվող իր հայ պաշտոնակից Հովիկ Աբրահամյանը:
Կառավարության ղեկավարները առանձնազրույցի ընթացքում խոսել են առեւտրաշրջանառության ծավալն ավելացնելու նպատակով ներդրումային նոր ծրագրեր իրականացնելու եւ երկկողմ միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեության ակտիվացման մասին:
Կողմերը կարեւորել են Բագրատաշեն, Բավրա եւ Գոգավան սահմանային անցակետերի շինարարության ու արդիականացման, ինչպես նաեւ Բագրատաշեն-Սադախլո սահմանային անցակետում նոր` «Բարեկամության» կամուրջի շինարարական աշխատանքների շարունակականությունը: Հայաստանի վարչապետը մեծապես կարեւորել է Վերին Լարս սահմանային անցակետի անխափան գործունեությունը:
Վարչապետները հանձնարարել են պատասխանատու մարմինների ղեկավարներին քննարկել Երեւան-Թբիլիսի եւ Երեւան-Բաթումի կանոնավոր չվերթերի վերսկսման տարբերակները:
ՀՀ վարչապետը նշել է, որ Հայաստանը շուտով կանդամակցի Եվրասիական տնտեսական միությանը, սակայն շարունակելու է ակտիվ համագործակցել Եվրոպական միության հետ:
Բանակցությունների արդյունքներով արված հայտարարության մեջ Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին ասել է.
«Չնայած նրան, որ հունվարից Հայաստանը կդառնա Եվրասիական տնտեսական միության անդամ, իսկ Վրաստանն ստորագրել է Եվրամիության հետ Ասոցացման մասին համաձայնագիր, մեր հարաբերությունների վրա դա չի ազդի. ընդհակառակը, մենք դա կկիրառենք մեր երկրների շահերի համար»:

Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян пригласил премьер-министра Грузии Ираклия Гарибашвили посетить Ереван 24 апреля 2015 года, чтобы присутствовать на мероприятиях, посвященных памяти жертв Геноцида армян.
11 декабря приглашение главе грузинского правительства передал его армянский коллега Овик Абрамян, который находится в Тбилиси с официальным визитом.
Главы двух правительств в ходе личной встречи обсудили осуществление новых инвестиционных проектов с целью увеличения объемов торгового оборота и активизацию деятельности двухсторонней межправительственной комиссии.
Стороны отметили важность строительства и модернизации пограничных пропускных пунктов Баграташен, Бавра и Гогаван, а также продолжения строительства моста «Дружба» на пропускном пункте Баграташен-Садахло. Премьер-министр Армении подчеркнул значимость беспрепятственной работы контрольно-пропускного пункта в Верхнем Ларсе.
Премьер-министры поручили руководителям ответственных органов обсудить возможности возобновления регулярных авиарейсов Ереван-Тбилиси и Ереван-Батуми.
Премьер-министр Армении отметил, что Армения вскоре вступит в Евразийский экономический союз, однако продолжит активное сотрудничество с Европейским Союзом.
В заявлении, сделанном по итогам переговоров, глава правительства Грузии Ираклий Гарибашвили сказал:
«С января Армения станет членом Евразийского экономического союза, а Грузия подписала договор об Ассоциации с ЕС, но на наших отношениях это не отразится: наоборот, мы будем использовать это в интересах наших стран».