Արցախի նախագահը հյուրընկալվել է Արամ Առաջինին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Անթիլիասում հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ:
Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունում նշել են, որ քննարկվել են հայրենիք-Սփյուռք, եկեղեցի-հասարակություն փոխհարաբերություններին, Արցախի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Արամ Առաջինին Արցախին մշտապես սատարելու համար՝ կարեւորելով Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը Սփյուռքում հայ ազգային ինքնության պահպանման եւ հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման գործում:

Aram I receives Artsakh President
Yerevan /Mediamax/. Today President of Artsakh Bako Sahakyan had a meeting in Antelias (Lebanon) with Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia.
According to the press services of Artsakh President, the sides discussed issues on regional developments, homeland-Diaspora and church-society relations, as well as domestic and foreign policies of Artsakh.
Bako Sahakyan expressed his gratitude to Aram I for constantly supporting Artsakh, attaching special importance to the role of the Great House of Cilicia in preserving the national identity among Diasporan Armenians and their attachment to the homeland.