ՀՀ ԱԳ նախարարն Էրդողանին հանձնել է պաշտոնական հրավեր 2015թ. ապրիլի 24-ին ներկա գտնվելու Երեւանում - Mediamax.am
4329 դիտում
ՀՀ ԱԳ նախարարն Էրդողանին հանձնել է պաշտոնական հրավեր 2015թ. ապրիլի 24-ին ներկա գտնվելու Երեւանում
Երեւան: Մեդիամաքս: Օգոստոսի 28-ին ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Անկարայում ներկա է գտնվել Թուրքայի նորընտիր նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի պաշտոնի ստանձնման արարողությանը։
Արարողությունից հետո պատվիրակությունների ղեկավարների պատվին տրված ընդունելությանը նախարար Նալբանդյանը կարճատեւ զրույց է ունեցել նախագահ Էրդողանի հետ, որին հանձնեց ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնական հրավերը՝ 2015թ. ապրիլի 24-ին ներկա գտնվելու Երեւանում կայանալիք Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի ոգեկոչման արարողությանը։

Глава МИД Армении передал Эрдогану официальное приглашение присутствовать в Ереване 24 апреля 2015 года - Mediamax.am
4120 просмотров
Глава МИД Армении передал Эрдогану официальное приглашение присутствовать в Ереване 24 апреля 2015 года
Фото: МИД
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян присутствовал вчера в Анкаре на церемонии инаугурации нового президента Турции Реджепа Таипа Эрдогана.
В ходе последовавшего за этим приема в честь руководителей делегаций состоялась краткая беседа между Эдвардом Налбандяном и президентом Эрдоганом, в ходе которой министр передал турецкому лидеру официальное приглашение президента Армении Сержа Саргсяна присутствовать 24 апреля 2015 года в Ереване на церемонии по случаю 100-летней годовщины памяти жертв Геноцида армян.