«Նազարբաեւի հնչեցրածը տհաճ էր, բայց որեւէ վնաս չի կարող մեզ տալ»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը - Mediamax.am
4762 դիտում
«Նազարբաեւի հնչեցրածը տհաճ էր, բայց որեւէ վնաս չի կարող մեզ տալ»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ «որեւէ խոչընդոտ չկա Հայաստանի Մաքսային միությանն անդամակցելու մասով»:
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, Սերժ Սարգսյանն այդ մասին ասել է՝ Ծաղկաձորում պատասխանելով ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության հերթական հաշվետու հավաքի մասնակիցներից մեկի հարցին:
«Նախ պետք է ասեմ, որ որեւէ խոչընդոտ չկա Հայաստանի Մաքսային միությանն անդամակցելու մասով: Եվ երբ մենք այնտեղ ասում ենք, որ 2-3 հարց կա, այդ 2-3 հարցը զուտ տեխնիկական նշանակության հարցեր են եւ վերաբերում են մեր առեւտրային հարաբերություններին: Ինչ վերաբերում է Նազարբաեւի հնչեցրածին. նախ այն գլխից սխալ է սահմանների մասին խոսելը: Ի՞նչ սահմանների մասին ենք խոսում: Ղարաբաղի խնդիրը Մաքսային միությունում չի լուծվում: Իսկ ո՞վ է ասել, որ մենք Ղարաբաղով ենք մտնելու Մաքսային միություն: Այդպիսի բան չի եղել եւ չի էլ կարող լինել, որովհետեւ Ղարաբաղը գոնե մեր օրենսդրությամբ, գոնե մեր պատկերացումներով Հայաստանի մաս չէ այսօր կազմում: Իսկ որ Մաքսային միությանն անդամակցելը նպաստում է Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի լուծմանը, սա միանշանակ է: Իհարկե, Նազարբաեւի հնչեցրածը տհաճ էր, բայց դա որեւէ վնաս չի կարող մեզ տալ»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan said that “there is no obstacle against Armenia’s membership to Customs Union”.
Serzh Sargsyan said this answering a question of one of the participants of regular meeting of RPA Youth Board in Tsakhkadzor May 31, the Armenian presidential press service reports.
“First of all, I should note there is no obstacle against Armenia’s membership to Customs Union. If we say there are 2-3 issues - we mean 2-3 issues of technical character and they concern our trade relations. As for what Nazarbaev said: it’s wrong to speak about borders first of all. What borders are you talking about? Karabakh issue is not settled within Customs Union. And who said that we will join Customs Union with Karabakh? Nothing of that kind happened and can happen as Karabakh doesn’t make part of Armenia - at least by our legislation and our notions. But one thing is certain: membership to Customs Union contributes to resolution of NK conflict. Of course, what Nazarbaev said was unpleasant but it can’t do us any harm”, said Serzh Sargsyan.