Հաղորդաշար` «Արմենիա» TV-ի համար - Mediamax.am
2012թ. հոկտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին Մեդիամաքս-ը Արմենիա հեռուստաընկերության պատվերով իրականացրեց իր «Երեւան. XX դար» ինտերնետային հատուկ նախագծի հեռուստատեսային տարբերակը: Հաղորդումները եթեր էին հեռարձակվում կիրակի օրերին` ժամը 21:30:
Հոկտեմբերից 7-ից դեկտեմբերի 23-ը եթեր հեռարձակվեցին 12 հաղորդումներ`
«Էրեբունի-Երեւան» շատրվանների, «Կոզիրյոկ» սրճարանի, «Կասկադի», «Կարապի լճի», Մանկական երկաթուղու, «Էներգետիկների շենքի», «Մարգարյան հիվանդանոցի», «Մոսկվա» կինոթատրոնի, նախկին Կենտրոնական հանրախանութի, Կայարանի շենքի, «Անի» hյուրանոցի եւ Փակ շուկայի մասին:
Հաղորդումները հասանելի են այս հղումով:
«Ի սկզբանե, «Երեւան. XX դար» հաղորդաշարի առջեւ ռեյտինգ ապահովելու խնդիր չէր դրվել, սակայն ստացվեց այնպես, որ եւ մենք, եւ Մեդիամաքսը պարգեւատրվեցինք, քանի որ հաղորդումները ոչ միայն որակյալ էին, այլեւ ռեյտինգային բավական լավ ցուցանիշներ ունեցան: Շատ գոհ եմ եւ ուրախ, որ մի քանի ամսվա ընթացքում Մեդիամաքսի հետ իրագործեցինք այդ ամենը: Այս նախագիծը բացառապես լավ արձագանքների արժանացավ», - ասել է «Արմենիա» հեռուստաընկերության գլխավոր տնօրեն Դավիթ Բաբախանյանը:
«Կարծում եմ, հաղորդաշարը սիրվեց եւ հաճելի հիշողություններ արթնացրեց շատ երեւանցիների մոտ: Այն փաստը, որ հաղորդումները բավական բարձր վարկանիշ ունեցան, վկայում է այն մասին, որ հասարակությունն իրականում է պատրաստ է որակյալ հաղորդումներ դիտել, պարզապես պետք է գտնել դրանք մատուցելու ճիշտ ձեւը», - ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:

Телепроект для ТВ «Армения» - Mediamax.am
В октябре-декабре 2012 года Медиамакс выпустил по заказу телекомпании «Армения» телевизионную версию проекта «Ереван.XX век», состоящую из 12 передач. Передачи выходили в эфир по воскресеньям, в 21:30.
С 7 октября по 23 декабря в эфир вышли 12 программ о фонтанах «Эребуни-Ереван», кафе «Козырек», «Каскаде», «Лебедином озере», Детской железной дороге, «Доме энергетиков», «Роддоме Маргаряна», кинотеатре «Москва», бывшем Центральном универмаге, здании вокзала, гостинице «Ани» и Крытом рынке.
Программы доступны по этой ссылке.
«Изначально мы не ставили цель цель обеспечить программе «Ереван: XX век» высокий рейтинг, но получилось так, что и мы, и Медиамакс оказались вознаграждены, так как передачи были не только качественными, но и зарегистрировали довольно высокие рейтинговые показатели. Я очень доволен и рад, что за несколько месяцев мы реализовали этот проект с Медиамакс. Он удостоился исключительно хороших отзывов»,- заявил генеральный директор телекомпании «Армения» Давид Бабаханян.
«Думаю, что программам полюбилась, и она вызвала много приятных воспоминаний у ереванцев. Довольно высокий рейтинг передачи свидетельствует о том, что общество готово смотреть качественные передачи, просто следует найти правильную форму их подачи», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.