Հաղորդաշար` «Արմենիա» TV-ի համար - Mediamax.am
2012թ. հոկտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին Մեդիամաքս-ը Արմենիա հեռուստաընկերության պատվերով իրականացրեց իր «Երեւան. XX դար» ինտերնետային հատուկ նախագծի հեռուստատեսային տարբերակը: Հաղորդումները եթեր էին հեռարձակվում կիրակի օրերին` ժամը 21:30:
Հոկտեմբերից 7-ից դեկտեմբերի 23-ը եթեր հեռարձակվեցին 12 հաղորդումներ`
«Էրեբունի-Երեւան» շատրվանների, «Կոզիրյոկ» սրճարանի, «Կասկադի», «Կարապի լճի», Մանկական երկաթուղու, «Էներգետիկների շենքի», «Մարգարյան հիվանդանոցի», «Մոսկվա» կինոթատրոնի, նախկին Կենտրոնական հանրախանութի, Կայարանի շենքի, «Անի» hյուրանոցի եւ Փակ շուկայի մասին:
Հաղորդումները հասանելի են այս հղումով:
«Ի սկզբանե, «Երեւան. XX դար» հաղորդաշարի առջեւ ռեյտինգ ապահովելու խնդիր չէր դրվել, սակայն ստացվեց այնպես, որ եւ մենք, եւ Մեդիամաքսը պարգեւատրվեցինք, քանի որ հաղորդումները ոչ միայն որակյալ էին, այլեւ ռեյտինգային բավական լավ ցուցանիշներ ունեցան: Շատ գոհ եմ եւ ուրախ, որ մի քանի ամսվա ընթացքում Մեդիամաքսի հետ իրագործեցինք այդ ամենը: Այս նախագիծը բացառապես լավ արձագանքների արժանացավ», - ասել է «Արմենիա» հեռուստաընկերության գլխավոր տնօրեն Դավիթ Բաբախանյանը:
«Կարծում եմ, հաղորդաշարը սիրվեց եւ հաճելի հիշողություններ արթնացրեց շատ երեւանցիների մոտ: Այն փաստը, որ հաղորդումները բավական բարձր վարկանիշ ունեցան, վկայում է այն մասին, որ հասարակությունն իրականում է պատրաստ է որակյալ հաղորդումներ դիտել, պարզապես պետք է գտնել դրանք մատուցելու ճիշտ ձեւը», - ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:

During October-December 12 Mediamax produced the TV version of it’s “Yerevan: XX century” project for Armenia TV.
12 programs were produced and aired on Armenia TV every Sunday at 21:30 from October 7 to December 23.
The programs are available here.
“At first, we didn't aim to ensure a high rating for “Yerevan. 20th Century” but it turned out that both Mediamax and we were rewarded and the TV programs were not only quality ones but also registered rather high rating indices. I am very happy and glad that we implemented the project with Mediamax over a few months. It received only good reviews”, stated Armenia TV CEO David Babakhanyan.
“I think that the people liked the program and it aroused a lot of pleasant memories among Yerevan residents. Rather high rating of the program indicates that the society is ready to watch quality TV programs, we should just find the right way of their presentation”, said Mediamax Director Ara Tadevosyan.