Մարկոս Պիզելին Հայաստանի հավաքականի կազմում մի շարք հաղթական ու հետաքրքիր հանդիպումներ է ունեցել:
Նա 2008 թվականից թիմի կարեւոր խաղացողներից է ու 65 հանդիպման է մասնակցել: Mediamax Sport-ի «Անմոռանալի հաղթանակ» շարքում կիսապաշտպանը վերհիշել է իր ամենատպավորիչ հանդիպումներն ազգային հավաքականի հետ:
Տպավորիչ խաղեր շատ են եղել, որոնք երբեք չեմ մոռանա: Դանիայի նկատմամբ 4:0 հաշվով տարած հաղթանակին չեմ էլ մասնակցել, բայց այն նույնպես ամենահիշվածներից է:
Նույն հաշվով Սլովակիայի հետ խաղում տարած հաղթանակն էլ շատ յուրահատուկ էր, իսկական ցնծություն ու ոգեւորություն էր տիրում հանրապետական ստադիոնում: Անմոռանալի երեկո էր, բոլորն անչափ ուրախ էին:
Ինձ համար առանձնանում է նաեւ Պորտուգալիայի հավաքականի հետ խաղում տուգանայինից խփած գոլս, ափսոս, հետո Ռոնալդուն հեթ-տրիկի հեղինակ դարձավ ու 3 միավոր բերեց իր թիմին: Երեւանում Մակեդոնիայի հետ 4:1, 4:0 հաշվով ավարտված հանդիպումներն էլ շատ տպավորիչ էին:
Բայց ամենադրամատիկն Իռլանդիայի դեմ ԵՎՐՈ-2012-ի ընտրական վերջին խաղն էր, երբ Ռոման Բերեզովսկին կարմիր քարտ ստացավ ու 10 հոգով մնացինք: Եզրափակիչ փուլ դուրս գալու ռեալ շանս ունեինք, մեր ունեցած ամենալավ ընտրականն էր ու այն երբեք չեմ մոռանա:
Հիմա հաղթանակներից հետո անգամ չեմ ուրախանում, քանի որ դա իմ աշխատանքն է: Ամբողջ տարի առանց հանգստյան օրերի մարզվում եմ ու պատրաստվում, խաղի օրն էլ ամեն ինչ անում եմ, որ հաղթանակ լինի: Դրա համար էլ զգում եմ, որ ամեն ինչ ճիշտ եմ արել: Բայց որոշիչ խաղերում տարած հաղթանակներով միանշանակ շատ եմ ուրախանում:

Маркос Пиззелли провел ряд победных и интересных встреч в составе сборной Армении.
Маркос один из ключевых игроков сборной с 2008 года. Он принял участие в 65 встречах. В рубрике Mediamax Sport «Незабываемая победа» мы вспомнили его самые впечатляющие матчи в составе национальной сборной.
Впечатляющих матчей было много, и я их никогда не забуду. Я не участвовал в матче против сборной Дании, где мы победили со счетом 4:0. Но эта встреча является одной из самых запоминающихся.
Победа над сборной Словакии с тем же счетом была также особенной, на республиканском стадионе царило настоящее ликование и воодушевление. Это был незабываемый вечер, все были очень рады.
Особенным для меня является мой гол, забитый со штрафного, в матче против сборной Португалии. Жаль, что потом Роналду стал автором хет-трика и принес своей команде 3 очка.
Очень яркими и впечатляющими были также матчи против Македонии в Ереване, завершившиеся со счетом 4:1, 4:0.
Но самой драматичной была встреча со сборной Ирландии – последний матч отборочного ЕВРО-2012, когда Роман Березовский получил красную карточку, и мы остались вдесятером. У нас был реальный шанс выйти в финал, это был лучший отборочный турнир, и я его никогда не забуду
Сейчас я отношусь к победам более спокойно, ведь это моя работа. Я тренируюсь весь год без выходных, и во время матча делаю все, чтобы победа состоялась. Поэтому и чувствую, что все сделал правильно. А победам в решающих матчах я действительно очень радуюсь.