Կարեն Կարապետյանի էջը Facebook-ում որոշակի փոփոխության է ենթարկվել
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի էջը Facebook սոցիալական ցանցում որոշակի փոփոխությունների է ենթարկվել:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսուհետ Կարեն Կարապետյանի էջի «պատը» փակ է այցելուների գրառումների համար, եւ գրառումներ կարող է անել միայն նախկին քաղաքապետը:
Կարեն Կարապետյանի էջը ավելի քան 21 հազար ընթերցող ունի:
Կարեն Կարապետյանի` Երեւանի քաղաքապետի պաշտոնավարման ընթացքում Facebook-ի իր էջը Հայաստանում ամենահայտնիներից մեկն էր:
“Ուզում եմ շեշտել, որ ես եւ մեր թիմը հասարակությանը տվել ենք բազմաթիվ գործիքներ` մեզ վերահսկելու համար: Չկա որեւէ խնդիր, որը մենք ցանկանանք թաքցնել: Ստեղծված են հասարակության հետ շփման տարբեր միջոցներ` հետադարձ կապ, սոցիալական ցանցեր, ուղղակի շփումներ մարդկանց հետ: Այսօր կա մի իրավիճակ, երբ բավական է քաղաքի որեւէ հատվածում սկսեն փոս փորել, եւ տեղեկությունն այդ մասին միանգամից հայտնվում է «Ֆեյսբուքի» իմ էջում”, - ասել էր Կարեն Կարապետյանը ս.թ. մայիսին Մեդիամաքս-ին տված հարցազրույցում:

Страница Карена Карапетяна в Facebook претерпела определенные изменения
Ереван/Медиамакс/. Страница экс-мэра Еревана Карена Карапетяна в социальной сети Facebook претерпела определенные изменения.
Как сообщает Медиамакс, отныне «стена» страницы Карена Карапетяна закрыта для размещения записей пользователями, и записи может делать только сам бывший мэр.
Страница Карена Карапетяна насчитывает более 21 тысяч читателей.
За время пребывания Карена Карапетяна на посту мэра Еревана его страница в Facebook была одной из самых популярных в Армении.
«Хочу подчеркнуть, что я и наша команда дали общественности многочисленные инструменты для осуществления контроля над нами. Нет ни одной проблемы, которую мы хотели бы утаить. Созданы различные инструменты контактов с общественностью - обратная связь, социальные сети, прямые контакты с людьми. Сегодня создалась ситуация, когда стоит кому-то в какой-либо части города начать копать яму, как информация об этом тут же размещается на моей страничке в Facebook», - говорил Карен Карапетян в интервью Медиамакс в мае этого года.