Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ հրաժարական է տալիս այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ եւ անձնական պատճառներից ելնելով:
Կարեն Կարապետյանն ասել է այդ մասին «ԱրմՆյուզ» հեռուստաընկերության հետ բացառիկ հարցազրույցում, որը եթեր է հեռարձակվել քիչ առաջ: Նա ասել է, որ “կարիք չկա հասարակությանը ծանրաբեռնել այդ անձնական պատճառների մանրամասներով”:
Կարեն Կարապետյանն “հավանական” է համարել լուրերն այն մասին, որ այսուհետ աշխատելու է Ռուսաստանում:
Երեւանի քաղաքապետն ասել է, որ հրաժարականի մասին որոշումն ընդունել է “շատ մեծ դժվարությամբ”:
Կարեն Կարապետյանը հերքել է տեղեկություններն այն մասին, որ իր հրաժարականը ներիշխանական հակասությունների հետեւանք է: Նա ասել է, որ վայելել է ՀՀ նախագահի “անսահման աջակցությունը” եւ որ Սերժ Սարգսյանը շատ մեծ դեր է ունեցել իր կայացման մեջ:
Կարեն Կարապետյանը “անհեթեթություն” է անվանել նաեւ լուրերը ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հետ ունեցած տարաձայնությունների մասին:

Карен Карапетян: «Это решение далось мне с большим трудом» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Мэр Еревана Карен Карапетян сказал сегодня, что подает в отставку в связи с переходом на другую работу и по личным причинам.
Как сообщает Медиамакс, в эксклюзивном интервью телеканалу «Армньюз» мэр сказал, что «нет смысла перегружать общественность подробностями этих причин».
Карен Карапетян не опроверг сообщения о том, что будет работать в России.
Мэр Еревана сказал, что принял решение об отставке «с большим трудом».
Карен Карапетян опроверг слухи о том, что его отставка стала результатом внутривластных противоречий. Он сказал, что пользовался «безграничным доверием» президента страны и что Серж Саргсян сыграл большую роль в его формировании.
Карен Карапетян также назвал «абсурдом» новости о том, что у него были противоречия с аппаратом президента Армении.