Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ հրաժարական է տալիս այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ եւ անձնական պատճառներից ելնելով:
Կարեն Կարապետյանն ասել է այդ մասին «ԱրմՆյուզ» հեռուստաընկերության հետ բացառիկ հարցազրույցում, որը եթեր է հեռարձակվել քիչ առաջ: Նա ասել է, որ “կարիք չկա հասարակությանը ծանրաբեռնել այդ անձնական պատճառների մանրամասներով”:
Կարեն Կարապետյանն “հավանական” է համարել լուրերն այն մասին, որ այսուհետ աշխատելու է Ռուսաստանում:
Երեւանի քաղաքապետն ասել է, որ հրաժարականի մասին որոշումն ընդունել է “շատ մեծ դժվարությամբ”:
Կարեն Կարապետյանը հերքել է տեղեկություններն այն մասին, որ իր հրաժարականը ներիշխանական հակասությունների հետեւանք է: Նա ասել է, որ վայելել է ՀՀ նախագահի “անսահման աջակցությունը” եւ որ Սերժ Սարգսյանը շատ մեծ դեր է ունեցել իր կայացման մեջ:
Կարեն Կարապետյանը “անհեթեթություն” է անվանել նաեւ լուրերը ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հետ ունեցած տարաձայնությունների մասին:

Karen Karapetyan: “That was a tough decision”
Yerevan/Mediamax/. Yerevan Mayor Karen Karapetyan said today that he is going to resign due to his moving to another job and for personal reasons.
The Mayor said in his exclusive interview to “ArmNews” TV channel that “there is no point in overloading the public with the details of these reasons”, Mediamax reports.
Karen Karapetyan didn’t deny the information that he would work in Russia.
Yerevan Mayor said that the decision on the resignation “was a tough one”.
Karen Karapetyan refuted the rumors according to which his resignation resulted from discords within the authorities. He said that he “enjoyed the full trust” of the Armenian President and Serzh Sargsyan played a major role in his formation.
Karen Karapetyan also called “ridiculous” the news regarding his discords with the Armenian President’s Staff.