Քաղաքապետարանը հերքում է «Դոլմամա»-ի շենքի քանդման լուրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետարանը հերքել է լրատվամիջոցներով շրջանառվող տեղեկատվությունն այն մասին, որ առաջիկայում նախատեսվում է Աբովյան, Պուշկին եւ Նալբանդյան փողոցների միջանկյալ հատվածում, որը ներառում է նաեւ «Դոլմամա» ռեստորանը, իրականացնել շենքերի ապամոնտաժման աշխատանքներ:
Այս մասին ասված է քաղաքապետարանի տարածած հաղորդագրությունում:
«Այս հարցի հետ կապված հարկ ենք համարում տեղեկացնել, որ դեռեւս 2008թ. օգոստոսին, ՀՀ կառավարության համապատասխան որոշմամբ, վերը նշված հատվածը ճանաչվել է հանրային գերակա շահ: Տարածքը ձեռքբերող «Լոկալ Դիվելոփըրզ» ընկերությունն առ այսօր իրականացնում է առկա գույքերի ձեռքբերման գործընթաց, եւ տարածքի կառուցապատման հետ կապված որեւէ նախագիծ մինչ օրս չի ներկայացրել Երեւանի քաղաքապետարան: Համապատասխանաբար, տվյալ տարածքի շենքերի քանդման կամ ապամոնտաժման թույլտվություններ չեն տրամադրվել»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Երեւանի քաղաքապետարանում ընդգծել են, որ տվյալ տարածքում առկա են 4 հուշարձան-շենքեր, որոնց պահպանման հետ կապված քաղաքապետարնի դիրքորոշումը հստակ է՝ «դրանք պահպանվելու են նույն տեղում»:

Yerevan /Mediamax/. Yerevan Mayor’s Office refuted the news that they are planning partial dismantling in Abovyan, Pushkin and Nalbandyan streets intermediate sector that includes Dolmama restaurant as well.
This is stated by Yerevan Mayor’s Office .
“As per Armenian Government’s respective decision made in 2008 the above mentioned part was announced as a public interest. Local Developers Company, that is the owner of the sector, is still continuing property acquisition process and the Mayor’s office hasn’t released any project related to the construction of the sector. Thus, permits on demolition or dismantling of the area are not issued”, the statement reads.
Yerevan Mayor’s Office highlighted that there are 4 historical buildings in that sector and the position on them is clear, “they have to remain in the same place”.