Ներկայացվել է Երեւանի 2015թ. զբոսաշրջային քարտեզը - Mediamax.am
Քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի եւ տուրիզմի վարչության տուրիզմի բաժնի պետ Մարիա Բարաղամյանն այսօր ասել է, որ ռուսերեն եւ անգլերեն տարբերակով տպագրված քարտեզը ներկայացնում է մայրաքաղաքի կենտրոնի զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող վայրերը եւ առողջապահական հաստատությունները:
«Քարտեզը տպագրվել է 20 հազ. օրինակով: Այն անվճար բաժանվելու է օդանավակայանում, զբոսաշրջային ընկերություններում, հյուրանոցներում եւ սպասարկման տարբեր օբյեկտներում»,- ասել է Մարիա Բարաղամյանը:
Երեւանի պատմությանը ծանոթանալու, տեսարժան վայրերը կարճ ժամանակում տեսնելու համար զբոսաշրջիկներին առանձին առաջարկվում է նաեւ այցելության 12 վայր՝ էրեբունի պատմահնագիտական արգելոց-թանգարան, Երեւանի քաղաքի պատմության թանգարան, Մատենադարան, Վերնիսաժ, «Երեւան Սիթի Տուր» զբոսաշրջային երթուղին, զբոսանք Կասկադում, Հյուսիսային պողոտայում:
Քարտեզում նշված են նաեւ Երեւանի մետրոպոլիտենի կայարանները, կենտրոնի հեծանվային կանգառները: Առանձին՝ օգտակար տեղեկատվություն սյունակով ներկայացված են շտապ բուժօգնության, ոստիկանության եւ այլ ծառայությունների հեռախոսահամարները, կայքերը:

Представлена туристическая карта Еревана на 2015 год - Mediamax.am
Начальник отдела туризма управления культуры и туризма мэрии Еревана Мария Барагамян сегодня сказала, что на изданной на русском и английском языках карте указаны представляющие туристический интерес достопримечательности, расположенные в центре столицы, а также здравоохранительные учреждения.
«Карта издана в количестве 20 тыс. экземпляров. Она будет бесплатно раздаваться в аэропортах, туркомпаниях, гостиницах и разных объектах обслуживания»,- сказала Мария Барагамян.
Чтобы познакомиться с Ереваном за короткий срок и увидеть достопримечательности города, туристам предлагается посетить 12 мест, в том числе музей-заповедник Эребуни, музей истории Еревана, Матенадаран, Вернисаж, туристический маршрут «Ереван Сити тур», Каскад и Северный проспект.
На карте также указаны станции ереванского метро и велосипедные остановки в центре. Отдельно представлена колонка с полезной информацией, где указаны номера и веб-странички скорой помощи, полиции и других служб.