Ներկայացվել է Երեւանի 2015թ. զբոսաշրջային քարտեզը - Mediamax.am
Քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի եւ տուրիզմի վարչության տուրիզմի բաժնի պետ Մարիա Բարաղամյանն այսօր ասել է, որ ռուսերեն եւ անգլերեն տարբերակով տպագրված քարտեզը ներկայացնում է մայրաքաղաքի կենտրոնի զբոսաշրջային հետաքրքրություն ներկայացնող վայրերը եւ առողջապահական հաստատությունները:
«Քարտեզը տպագրվել է 20 հազ. օրինակով: Այն անվճար բաժանվելու է օդանավակայանում, զբոսաշրջային ընկերություններում, հյուրանոցներում եւ սպասարկման տարբեր օբյեկտներում»,- ասել է Մարիա Բարաղամյանը:
Երեւանի պատմությանը ծանոթանալու, տեսարժան վայրերը կարճ ժամանակում տեսնելու համար զբոսաշրջիկներին առանձին առաջարկվում է նաեւ այցելության 12 վայր՝ էրեբունի պատմահնագիտական արգելոց-թանգարան, Երեւանի քաղաքի պատմության թանգարան, Մատենադարան, Վերնիսաժ, «Երեւան Սիթի Տուր» զբոսաշրջային երթուղին, զբոսանք Կասկադում, Հյուսիսային պողոտայում:
Քարտեզում նշված են նաեւ Երեւանի մետրոպոլիտենի կայարանները, կենտրոնի հեծանվային կանգառները: Առանձին՝ օգտակար տեղեկատվություն սյունակով ներկայացված են շտապ բուժօգնության, ոստիկանության եւ այլ ծառայությունների հեռախոսահամարները, կայքերը:

Yerevan’s 2015 Tourist Map introduced
Head of Yerevan Municipality Staff Culture and Tourism Division Maria Baraghamyan said today that the map published in Russian and English presents the tourist destinations and health facilities in the center of Yerevan.
“The map was published in 20 thousand copies. It will be distributed free of charge at the airport, tourist agencies, hotels and various service centers,” said Maria Baraghamyan.
The tourists are also recommended 12 places in Yerevan to get acquainted with the capital city’s history and see its sights within a short period of time. Those places include Erebuni Historical and Archaeological Museum-Reserve, Yerevan History Museum, Matenadaran, Vernissage, Yerevan City Tour, walk in Cascade and Northern Avenue.
The map also has Yerevan Metro stations and the bicycle stops marked. The phone numbers and websites of ambulance, police and other services are listed in a separate “Useful Information” column.