Միքայել Հասրաթյանը “սկզբունքային մարդ” է, ասել է Ճարտարապետների միության նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Ճարտարապետների միության նախագահ Մկրտիչ Մինասյանն այսօր Մեդիամաքս-ին ասել է, որ Երեւանի գլխավոր ճարտարապետ Միքայել Հասրաթյանի հրաժարականի պատճառը վերջինիս "սկզբունքային մարդ” լինելն է:
“Ես ճանաչում եմ Միքայել Հասրաթյանին, նա սկզբունքային մարդ է:  Կարծում եմ, որ հրաժարականը կապված է այն հանգամանքի հետ, որ շատ կարեւոր հարցերի շուրջ ընդհանուր հայտարարի չեն եկել”, - ասել է Մկրտիչ Մինասյանը:
Երեւանյան թերթերն այսօր գրում են, որ Երեւանի գլխավոր ճարտարապետ Միքայել Հասրաթյանը հրաժարական է տվել: Երեւանի քաղաքապետարանն այս կապակցությամբ դեռեւս պաշտոնական մեկնաբանություններ չի արել:
Թերթերի հաղորդման համաձայն, Միքայել Հասրաթյանի հրաժարականի հիմնական պատճառը նրա անհամաձայնությունն է Երեւանում իրականացվելիք մի շարք քաղաքաշինական նախագծերի հետ, որոնց հեղինակը Հայաստանի ներկայիս գլխավոր ճարտարապետ եւ քաղաքաշինության փոխնախարար Նարեկ Սարգսյանն է:

Michael Hasratyan is a “man of principle”, Head of the Union of Architects of Armenia said - Mediamax.am
9157 views
Michael Hasratyan is a “man of principle”, Head of the Union of Architects of Armenia said
Photo: Facebook - “Save Republic Square”
Yerevan/Mediamax/. Chairman of the Union of Architects of Armenia Mkrtich Minasyan told Mediamax today that the reason for resignation of the Chief Architect of Yerevan Michael Hasratyan is the fact that he is a "man of principle”.
“I know Michael Hasratyan, he is a man of principle. I believe that resignation is related to the fact that they have not come to common grounds as to a number of issues”, Mkrtich Minasyan said.
Yerevan newspapers write today that the Chief Architect of Yerevan has submitted his resignation.
The capital City Administration does not comment on this issue.
Newspapers read that the main reason for Michael Hasratyan’s resignation is the fact that he did not approve of a number of urban construction projects in Yerevan, which are authored by the current Chief Architect of Armenia and Deputy Minister of Urban Development Narek Sargsian.