Երեւան: Մեդիամաքս: Ամերիկահայ ռոք-երաժիշտ, System of a Down խմբի մեներգիչ Սերժ Թանգյանը անդրադարձել է Ուկրաինայում ծավալվող իրադարձություններին` կարճ գրառում կատարելով իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Ուկրաինան, ինչպես եւ Հայաստանը եւ բոլոր նախկին խորհրդային հանրապետությունները, արժանի է իրական անկախության ոչ միայն Ռուսաստանի ազդեցության գոտուց, այլեւ Արեւմուտքի մարտավարական եւ շուկայական մանիպուլյացիաներից», - գրել է Սերժ Թանգյանը:
Սերժ Թանգյանը հաճախ է անդրադառնում քաղաքական խնդիրներին:
Մասնավորապես, ս.թ. փետրվարին նա բաց նամակ էր գրել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին, իսկ պատասխան ստանալով` արձագանքել էր եւս մեկ նամակով:

Yerevan /Mediamax/. U.S-Armenian rock musician, System of a Down band’s frontman Serj Tankian commented on the events in Ukraine on his Facebook page.
“Ukraine, along with Armenia and all former Soviet Republics deserve the dignity of true independence not just from the Russian sphere of influence but also from Western tactical and market manipulation”, Serj Tankian said.
Serj Tankian frequently touches upon political issues.
Particularly, in February he sent an open letter to Armenian President Serzh Sargsyan, and after getting the answer, sent another letter.