«Իզմիրլյան» հիմնադրամն աջակցում է ներառական ֆուտբոլի զարգացմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Իզմիրլյան» հիմնադրամը եւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ստորագրել են նվիրաբերության պայմանագիր՝ ուղղված «Ներառական ֆուտբոլի զարգացում հատուկ կարիքներ (հաշմանդամություն) ունեցող երեխաների համար» ծրագրի համաֆինանսավորմանը։
Ծրագիրն իրականացվում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կողմից։
Ծրագրի նպատակն է նպաստել հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաների լիարժեք սոցիալական ներառմանը եւ առողջ զարգացմանը՝ ներառական ֆուտբոլի միջոցով ստեղծելով անվտանգ, հասանելի եւ աջակցող սպորտային միջավայր։
Ծրագիրը հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաներին հնարավորություն է տալիս զբաղվել ֆուտբոլով՝ բարձրացնելով նրանց ֆիզիկական ակտիվությունը, զարգացնելով թիմային համագործակցությունը, սոցիալական եւ հաղորդակցական հմտությունները, ինչպես նաեւ ինքնավստահությունը։

Yerevan /Mediamax/. A donation agreement was signed between The Izmirlian Foundation and The Football Federation of Armenia on co-financing of the Inclusive Football Development for Children with Special Needs (Disabilities) project implemented by the Football Federation of Armenia.
The project aims to support the full social inclusion and heal thy development of children with special needs by creating a safe, accessible, and supportive sports environment through inclusive football.
The project provides children with special needs the opportunity to engage in football, increasing their physical activity levels while developing teamwork, social and communication skills, as well as self-confidence.