ՀՀ եւ Ադրբեջանի ներկայացուցիչները ստուգել են Երասխ-Սադարակ հատվածի վիճակը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ներկայացուցիչներն այսօր Երասխ-Սադարակ երկաթուղային հատվածի ենթակառուցվածքի ընթացիկ վիճակի համատեղ զննում են իրականացրել:
«Զննման նպատակն էր գնահատել տվյալ երկաթուղային հատվածի տեխնիկական պիտանելիությունը հատուկ երկաթուղային շինարարական տեխնիկայի շարժի ապահովման համար՝ ենթակառուցվածքի վերականգնման համապատասխան համալիր միջոցառումներ իրականացնելու նպատակով։
Կատարված զննման շրջանակում կողմերը մտքեր են փոխանակել տվյալ հատվածում երկաթուղային ենթակառուցվածքի տեխնիկական վիճակի գնահատման հարցերի շուրջ»,- ասվում է ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածնքերի նախարարության հաղորդագրությունում։

Yerevan /Mediamax/. Representatives of Armenia and Azerbaijan conducted a joint inspection today of the current state of the infrastructure on the Yeraskh-Sadarak railway section.
“The purpose of the inspection was to assess the technical suitability of the railway section for ensuring the movement of special railway construction equipment in order to implement appropriate complex measures for the infrastructure rehabilitation.
Within the framework of the inspection, the parties exchanged views on issues related to assessing the technical condition of the railway infrastructure in the given section,” the news release issued by the Armenian Ministry of Territorial Administration and Infrastructure says.