Երեւան: Մեդիամաքս: Yandex Armenia-ն ազդարարել է «Առատաձեռն նոյեմբեր» բարեգործական ակցիայի մասին:
2024թ. նոյեմբերին յուրաքանչյուր օգտատեր, ուրբաթ օրերին պատվերներ կատարելով Yandex Go-ի միջոցով, կարող է նախաձեռնության մասնակիցը դառնալ:
Տաքսիի եւ առաքման ծառայության բոլոր սակագներում յուրաքանչյուր 10 կմ-ի համար ընկերությունը բարեգործության նպատակով կփոխանցի 5 դրամ: Իսկ սննդի՝ յուրաքանչյուր ուրբաթօրյա պատվերի համար, սկսած 3000 դրամից, բարեգործական հիմնադրամները կստանան 30 դրամ։
Հավաքված միջոցները հավասարապես կբաշխվեն «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի (ՔՈԱՖ), Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի եւ «ԿՅԱՆՔԻ ՃԱՆԱՊԱՐՀ» բարեգործական կազմակերպությունների միջեւ։
Yandex Armenia-ի «Առատաձեռն նոյեմբեր» ակցիան կանցկացվի երկրորդ անգամ։ Այն շահույթ չհետապնդող կազմակերպություններին աջակցություն ցուցաբերող նախագծերից մեկն է։ Ընկերության գործընկեր մի քանի կազմակերպությունների շահառուներն ու պրոֆիլային մասնագետները մշտապես գործող բարեգործական ծրագրի շրջանակում նաեւ ստանում են անվճար ուղեւորություններ եւ առաքումներ Yandex Go-ում։
2023 թվականին «Առատաձեռն նոյեմբեր» ակցիայի շրջանակում հավաքված նվիրատվությունների շնորհիվ «ՎԻՎԱ» հիմնադրամն օգնեց ավելի քան 700 երիտասարդ մայրերի՝ ապահովելով նրանց անհրաժեշտ իրերով, հագուստով եւ հիգիենայի պարագաներով: «Շտապիր դեպի բարին» հիմնադրամն օգնել էր թանկարժեք վիրահատություն կատարել կերակրափողի քիմիական այրվածք ստացած երեխային, իսկ հենաշարժողական հաշմանդամություն ունեցող 10 երեխայի համար «Հայ մայրեր» հիմնադրամը երեք ամսվա ընթացքում տնային պայմաններում կինեզիոթերապիայի կուրս էր կազմակերպել:
Ընդհանուր առմամբ, 2023 թվականին «Առատաձեռն նոյեմբերի» արդյունքներով Yandex Armenia-ն բարեգործական կազմակերպություններին փոխանցել էր 3 մլն դրամ։

Ереван /Медиамакс/. Yandex Armenia запускает благотворительную акцию «Щедрый ноябрь».
Каждый пользователь, совершая заказы в сервисах Yandex Go по пятницам в ноябре 2024 года, сможет стать частью инициативы.
За каждые 10 км во всех тарифах Такси и Доставки компания переведёт на благотворительность 5 драмов. А за каждый пятничный заказ еды от 3000 драм фонды получат 30 драмов.
Собранные средства будут поровну распределены между благотворительными организациями «Дети Армении» (COAF), Health Fund for Children of Armenia, «Дорога жизни».
Акция «Щедрый ноябрь» от Yandex Armenia пройдет во второй раз. Это один из проектов компании по поддержке некоммерческих организаций. Подопечные и профильные специалисты нескольких организаций-партнеров компании также получают бесплатные поездки и доставки в Yandex Go в рамках постоянно действующей благотворительной программы.
Благодаря пожертвованиям, собранным в рамках акции «Щедрый ноябрь» в 2023 году, фонд «VIVA» помог более 700 молодым матерям - обеспечил их нужными вещами, одеждой и предметами гигиены. Фонд «Спеши к добру» помог провести дорогостоящую операцию ребёнку, который получил химический ожог пищевода. А для десяти детей с двигательной инвалидностью фонд «Армянские матери» смог организовать занятия кинезиотерапией на дому в течение трёх месяцев.
Всего по итогам «Щедрого ноября» в 2023 году Yandex Armenia передала благотворительным организациям 3 млн драмов.