Նիկոլայ Սոլոդնիկովը Երեւանում կներկայացնի «Во сне ты горько плакал» ֆիլմը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուս լրագրող եւ վիդեոբլոգեր Նիկոլայ Սոլոդնիկովը Երեւանում կներկայացնի իր «Во сне ты горько плакал» ֆիլմը։
Ֆիլմի ցուցադրությունները եւ ստեղծագործական երեկոները տեղի կունենան հոկտեմբերի 15-ին եւ 16-ին Common Ground Books & Spirits-ում:
Նիկոլայ Սոլոդնիկովի առաջին լիամետրաժ գեղարվեստական ֆիլմը հիմնված է Յուրի Կազակովի «Свечечка» եւ «Во сне ты горько плакал» պատմվածքների վրա։
«Ֆիլմը նրբորեն ուսումնասիրում է մանկության գաղտնիքները՝ ցուցադրելով ծնողների եւ երեխաների խորը կապը», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Գլխավոր դերերը ֆիլմում կատարում են Իվան Ուրգանտը, Պոլինա Ագուրեեւան, Լեոնիդ Բիչեւինը, Նադեժդա Մարկինան, Ալյոնա Կուչկովան։

Николай Солодников представит в Ереване фильм «Во сне ты горько плакал» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Российский журналист и видеоблогер Николай Солодников представит в Ереване свой фильм «Во сне ты горько плакал».
Показы фильма и творческие встречи пройдут в пространстве Common Ground Books & Spirits 15 и 16 октября.
«Во сне ты горько плакал» - первый полнометражный художественный фильм Николая Солодникова, основанный на рассказах Юрия Казакова «Свечечка» и «Во сне ты горько плакал».
«Картина деликатно исследует тайны детства и показывает глубокую связь между родителями и детьми, затрагивая то, что выходит за рамки сюжета», - говорится в сообщении организаторов.
Главные роли в фильме исполняют Иван Ургант, Полина Агуреева, Леонид Бичевин, Надежда Маркина, Алёна Кучкова.